aruallaf

Co mám dělat? Pomalu mi zaléhá ucho

Pomalu ale jistě cítím, jak mi postupně zaléhá ucho a chvilkama je to lepší a chvilkama horší. Co mám dělat aby mi nezalehlo úplně? Nechci skončit na ušním.

Nejlepší odpověď
badisko

To chce klid …:D porid si nosni kapky …nemela jsi nahodou rymu (popripade memas ?) muzou to byt ucpane dutiny ..pokud to bude pokracovat razne ti doporucim navstivit doktora …ucpane dutiny jsou humus ..a lepe je lecit hned nez pak jit na punkce ..
......

Další odpovědi
Alesh

Anebo zkus peroxid vodíku, pěkně to šumí, ale ucho tím vyčistíš.
A zajít si na ušní by taky nebylo od věci. Furt lepší řešit to teď, než až bude pozdě.

MK44

Doporučuji navštívit ušního lékaře. Dřív než to začne svědět a spustí se výtok.

Doktor ucho vypláchne vlažným k tomu určeným roztokem, což je příjemné. Potom ho vysuší, což lehtá. Takový zákrok může absolvovat i jedinec bez speciálního výcviku výzvědné služby 🙂 Naopak při zanedbání dojde k zánětu, který se dlouho léčí a může způsobit bolesti.

domanska

Rozhodně zajít na ORL! Je možné, že je to nějaká „zadní“ rýma, takže zkuste dobré kapky do nosu, mohlo by to částečně pomoct (doporučuji Nasic – není to žádný driák, přesto velmi účinný). Ale rozhodně nepodceňovat a zajít k lékaři.