Harpuna

Co mám dělat pokud zaměstnavatel dva měsíce nezaplatil pracovní neschopnost? Bylo by možné rozvázat pracovní poměr?

Co mám dělat pokud zaměstnavatel dva měsíce nezaplatil pracovní neschopnost ? Bylo by možné s ním rozvázat pracovní poměr ? Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
johana 56

vOd 15-tého dne pracovní neschopnosti vyplácí náhradu mzdy /nemocenské dávky/ příslušná ČSSZ.Tam múžete požádat o vysvětlení,proč nebyly zaslány.
Zaměstnavatel zodpovídá pouze za doručení potvrzení o trvání DPN vystavené ošetřujícím lékařem,které na konci měsíce odevzdáte ve mzdové účtárně.

Další odpovědi
slevin

pokud vím,tak marodku platí sociálka a ne zaměstnavatel,ne?

ivzez

Zaměstnavatel vyplácí pouze náhradu mzdy za pracovní směny
naplánované do 14. dne nemoci (za první tři směny nenáleží nic).

Od 15. dne nemoci vyplácí OSSZ nemocenské.

Ověřte si u zaměstnavatele, jsetli byly všechny podklady v pořádku
(nezapomněl jste např. vyplnit číslo účtu, kam má OSSZ peníze
poukázat nebo podepsat „lístek na peníze“?) a kdy je předal OSSZ.

Pak teprve volejte na OSSZ.