katany007

Co mám dělat, pokud chci vymazat výpis trestního rejstříku?

v roce 1991 jsem bil odsouzen k 7 měsícům odnětí svobody, obvodním vojenským soudem za SVOP a dezerce. nyní chci požádat o výmaz z výpisu rejstříku trestů. jak to, prosím, mám udělat a co vše k tomu potřebuji? Děkuji Radek K.

Odpovědi
standa

Musíte soudu poslat žádost o výmaz…, lhůtu jste již splnil.

Více v obdobné otázce na kterou odkazuji níže ve zdroji.

Doplněna:

To fira:

§ 386 Zběhnutí
§ 387 Svémocné odloučení

To jsou sice ´vojenské´ trestné činy, ale vztahuje se na ně TRESTNÍ ZÁKONÍK a tím pádem i „rejstřík trestů“

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vymaz-z-rejstriku-trestu

fira

A aby jste v tom měl úplně jasno.Výmaz je pouze pro civilní potřebu.Pokud v budoucnu spácháte jakýkoliv trestný čin a dojde k soudu tak vám to tam omlátí o hlavu.