Avatar uživatele
gladiola

Co mam delat, muze se mi stat, ze prijdu o byt a bude ze me bezdomovec

12 let jsem zila ve spolecnem domacnosti s pritelem , kde Mam trvali pobyt . Pred mesicem mi pritel zemrel . Jeho deti se ke mne obratili tak , ze nez jsem se vratila od sve dcery , cely byt vyklidili a vratili . Byl to statni byt a do dedictvi se nevztahovalo . Mestsky urad se vyjadril , ze mam pockat co dal , ale jakou mam nadeji to nevim . Zatim bydlim u kamaradky . Co mam delat ? prosim poradte mi

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? panenka, jendahun, BEAES před 4859 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Na 100% máte PRÁVO nájmu k předmětnému bytu, a to nikoli proto, že byste zde měla trvalý pobyt*) ale zejména proto, že váš případ ´sedí´ na ustanovení § 706 Obč.zák.

Doporučuji, abyste si zajistila písemná prohlášení sousedů, nebo pohřební služby nebo České pošty, že jste v bytě bydlela ke dni úmrtí a i 3 roky zpětně.

Zároveň, jak radí Jambalaya, se okamžitě dostavte k majiteli bytu (nějaká správa nemovitostí státní instituce či obce) a zde mu oznamte, že se domáháte svého práva, které jednoznačně vyplývá z citovaného ustanovení Občanského zákoníku.

Pokud budete z různých důvodů odmítnuta, obraťte se na advokáta, protože váš případ je celkem jednoznačný a i průměrný právník vám pomůže 🙂

Hodně štěstí !


§ 706/2
Jestliže nájemce zemře(…) stávají se také nájemci (…) TI, kteří pečovali o společnou domácnost zemřelého nájemce(…), jestliže prokáží, že s ním žili ve společné domácnosti nepřetržitě alespoň po dobu tří let před jeho smrtí a nemají vlastní byt(…)


poznámka:

*) trvalý pobyt nezakládá vůbec žádný právní nárok na danou nemovitost !!!

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/obcanzak/cas­t8h7.aspx

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Pokud jste nebyla družka tak vám právo na užívání bytu po zemřelém zaniká. Vyžádejte si na bytové správě potvrzení o bezdlužnosti, bude se Vám hodit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jambalaya

Máte-li trvalý pobyt v městském bytě a prokazatelně tam bydlíte, měl by městský úřad přepsat užívací právo na vás. To, že bydlíte u kamarádky je blbost, naopak, nastěhujte se zpět do bytu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek