Georgo2010

Co mám dělat, když uvidím na sídlišti často pobíhat „tuláka“ psa?

Při pokusu o chycení utíká pryč, navíc mám obavy o agresivní chování a vzteklinu.

Nejlepší odpověď
arygnoc

nahláste to policii. ta by měla zabezpeči jeho odchyt.

Bohužel, většinou je to pro toho psa rozsudek smrti, v lepším případě skončí v útulku.

Další odpovědi
Děda Louda

Nepobíhat po sídlišti.

Ponytail

Tohle má na starosti městská police, takže pokud ti pes vadí, tak je zavolej. Odvezou ho do útulku.

iceT

Jednou jsem takhle volala do útulku v zimě kvůli toulavé kočce s koťaty,ale odkázali mě taky na městskou policii s tím,že pokud bych kočku s koťaty přivezla sama,tak se za to platí poplatek.

Pája04

Já bych se nejdřív koukla po městě\vesnici, jestli tam nejsou jeho plakáty, jestli ho někdo neztratil a nehledá ho.Policii bych to hned nevolala, maximálně zajít s ním k veterinářovi, jestli mu něco není, pokud ovšem s tebou bude chtít jít.Možná bych mu dala do nějaké větší misky vodu a žrádlo, stačí maso a nebo nějaká kostička.Zkusila bych si ho trošku spřátelit.Žádné zkušenosti s tím nemám,ale takhle bych to asi udělala já.Ať se ti daří…:)