Offline

Co mam delat, kdyz pes kouse?

Dobry den potrebovala bych poradit mam 3 mesicni stene nemeckeho ovcaka fenku ale strasne kouse kdyz nas zacne kousat ikdyz ji dame nejakou hracku hracku odlozi a zacne kousat nas at ji potrestame vse porad neprestava

Nejlepší odpověď
WoIfy

Nejjednodušší možností je kousnout ho taky, ať ví jaký to je.

Další způsob je postupovat jako dominantní člen smečky:
  – povalit na záda, jemně stisknout na krku (přitlačit tím hlavu k zemi), být tělem nad ním, nosem se dotknout čenichu, a v klidu opakovat povel zákazu (dost, nesmíš, fuj, atd.)
  – jemně štípnout do ucha, odstrčit a opakovat povel zákazu
  – štípnout do ramene, a opakovat povel zákazu…

Prostě jednat tak, aby štěně vědělo, že v případě kousání hra končí, a jde do tuhýho.

Další odpovědi
Kepler

Wolfy má naprostou pravdu, pes je zvíře, které potřebuje vůdce smečky. Zřejmě i tančil s vlky, podle nicku 🙂

dj.pino

Doporučuji kousnout,ale do ucha, protože ty jsou hodně citlivé..vlas­tní.zkušenost­..pravdou je fakt, že to nemusí platit pro všechny

Drap

Vychovávat. Je přirozené, že tříměsíční štěně si chce hrát a při tom kouše. Jistě nekouše tak, aby vytrhlo kus masa, ale díky tomu, že má ještě zoubky jako jehličky, ta to bolí. Trestat nějakým bitím a podobně nemá smyslu, ba naopak mohlo by celou výchovu ještě více komplikovat.
Jak postupovat? hrát si se štěňátkem dá za pomoci nějaké oblíbené hračky. Mnohdy stačí kus hadru, nebo kus kůže. Někdy posouží i stará bota. .Je třeba najít něco, co se štěněti líbí. Pokud při takové hře stiskne více než je zdrávo, chytit štěně druhou rukou za kůži na krku a odtáhnout, popřípadě ho přitlačit tak k zemi. Až se uklidní zkusit znovu. Pokud to udělá několikrát za sebou. Nedat mu hračku a přestat si s ním hrát. Pokud budete důslední, po několika dnech se to odnaučí. Bude to i dobrá průprava pro další výcvik.

hapiky

Taková čerstvá kolení kost z prasete udělá někdy zázraky

Caterineth

Kamarád to psa odnaučil tak, že kdykoli ho ten pes začal při hře kousat, tak si s nim v ten moment přestal hrát. Po nějaké době to psovi došlo.
Jinak, taky souhlasim, že psy je třeba vychovávat…