jakho

Co mám dělat, když nemůžu usnout?

co mam dělat když nemůžu usnout díky

Nejlepší odpověď
kropitko

Přestat myslet na starosti,odreagovat se fantazírováním o něčem pěkném. Někdy mi to pomůže.

Další odpovědi
Seeker

Vzhledem k tomu, že jsi to tu již jednou přetřásal, a ani jedna z možností, které ti lidé radili, zřejmě nevyhovovala tvému vkusu navrhnu něco co nejspíš většina lidí odsoudí. „Masturbuj“. Předem děkuji za všechna záporná hodnocení která dostanu, možná jsem měl počtvrté poradit, aby si šel tazatel zaběhal, či otevřel nějakou čtivou nebo naopak nudnou knihu. Nu nestalo se, ať žije dnešní sevřená a tabuizovaná společnost!:D

kupkina

medituj

mosoj

Pusť si televizi .

Lucimia

Teplý mlíko s medem, otevřít okno před spaním, vyvětrat, vysprchovat se relaxačním sprcháčem horkou vodou. A pokud pořád neusneš, dělej něco co tě k smrti nudí a bude se ti chtít spát hned. 🙂 Jo a taky pomáhá si říkat: „nechce se mi spát, nechce se mi spát…“ fakt to pomáhá…

Ocko0001

Já si vždycky pustím televizy a dívam se doté doby než usnu a nebo si pustím rádio a poslouchám a usnu

Michal

Již jsem jednou psal upravit denní režim jídelní a pitný režim.Vše lehké a netučné,pokud možno vyhýbejte se i přemíře koření.Odpoledne a večer si uvařte Meduňku,Běžte se projít.A v lékárně si kupte např: Sanosan.A tablety si vemte před spaním. Pokud by potíže přetrvávaly,nav­štivte lékaře a to určitě!!!Nejste žena ,tak se mohu zeptat,kolik je Vám let? sumnan@seznam.cz Nemáte souromé nezvladatelné potíže?

Zdroj: potíže ze života

panenka

já když nemůžu usnout,tak si jdu dát koupel pak si sednu k televizi nebo si čtu a za chvíli spím.

ReHu

Mě pomáhá čtení.
Nebo si v duchu říkám spím-spím-spím-.....

SinceX

Já to dělám takhle – lehnu si a počítám od deseti do nuly. Například 10, 9, 8, 7 – v tomhle kroku se stanu skoro jako hadrový panáček a přivírám oči. 6, 5 teď si oddychnu a sundám všechno břímě 4,3,2 a už chrním ani nedopočítám do nuly :)))

vyneve

nám říkal profesor na univerzitě o spánku:
lidi, co nemohou usnout jsou tak stresováni když uléhají, že ten stres sám o sobě způsobuje nespavost.
je třeba zavést režimové opatření:

  • večer jít spát ve stejnou dobu, raději pozdě
  • ráno vstávat denně ve stejnou dobu a brzo!(i o víken­dech)
  • v posteli nedělat nic jiného než spát a s.x:)
  • žádný spánek během dne
  • navečer nedělat už nic, co by člověka aktivovalo (běh, studená sprcha,..)

první dny by mohli pomoci i léky na usínání a postupně je vynechat a zjistit, že už usnout můžu:)

příjemné sny

oskar

Dej si pivo,mě to pomáhá.

faktor82

Zkusit jít na chvíli dělat něco, např. umýt nádobí nebo vynýst koš, nějakou činnost. Rozhodně ne k počítači. To mě osobně pomáhá.

led

ak je to v práci, alebo v škole, tak je to v poriadku.
V opačnom prípade, ak nemôžeš zaspať, nájdi si nejakú činnosť a aktívne oddychuj. Telo si samé povie kedy treba ísť spať. U mňa to pomáha.
Aj „Seeker“ má zaujímavú radu, tiež sa telo unaví, myseľ odpočinie…a nasleduje oslobodzujúci spá­nok

FOG

Dej si banku.