Klára K.

co mám dělat, když mi pořád zvoní nebo pípá v uších?

Prostě pořád, nemůžu kvůli tomu ani spát :(

Odpovědi
venkovan

Tak to co nejdřív jdi na ušní. Může se jednat o poškození sluchu které je prakticky trvalé. Ale s ohledem na věk to může být jen podráždění sluchu.
Moc si s tím nehraj – tato nemoc u některých lidí končí tím, že se nechají ohlušit – lékařsky zničit sluchové nervy s výsledkem trvalé hluchoty. Zpravidla je to u zvukařů, u lidí v hlučném prostředí kteří nepoužívají chrániče sluchu a údajně se to začíná objevovat u mladé generace díky sluchátkům s nepřiměřeně puštěnou hudbou.

Alesh

Neposloucháš často muziku hodně nahlas? + třeba v kombinaci se sluchátky? Navštěvuješ místa, kde je hluk?
Jinak samozřejmě bych si došel na ušní.

hanny 2

Přečti si některé staršíodpovědi – http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-zbavit-piskani-v-uchu
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-zbavit-piskani-v-usich

led

Pokiaľ človek počuje trávu rásť, rôzne kozmické zvuky, zvoní, pípá, hučí, šumí treba ísť minimálne na audiomeranie a vyšetrenie sluchu. Týmito sprievodnými javmi sa prejavuje poškodenie sluchu – tinitus. Pokiaľ sa s vami nekolíše svet, na tieto „zvuky“ sa dá zvyknúť. Nie je to ľahké, ale treba sa naučiť s tým žiť, tak, ako sa človek naučil chodiť aj za cenu pádov.