Avatar uživatele
tomtom.b

Co mám dělat, když mi někdo ze schránky odcizil poštovní poukázku na výdej dávek v hmotné nouzi?

Mám dokonce podezření na konkrétní osobu.A vyplatí mi ji zpětně, když řeknou, že je to hmotná nouze a ten měsíc jsem přežil?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Anemone před 2613 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Bohužel, ani jedno ani druhé, co zde odpovídají ostatní.
Ano, mají pravdu v tom, že zajít na ÚP, který vyplácí dávky a zde stejně nic nevyřeší. Pošta peníze jinému nevydá a pokud ano, je to její problém a zodpovídá za škodu. Nicméně dávku ti úřad nevyplatí dříve, resp. nepošle dříve než skončí platnost nyní vydané poštovní poukázky. V tu chvíli totiž pošta vrátí nevyplacené peníze odesilateli – úřadu a pak teprve lze vydat novou poštovní oukázku nebo vyplatit peníze v hotovosti.
Bohužel zloděj si nepomůže, ale tobě způsobí problémy, protože jsi bez peněz. Lhůta platnosti pošt. poukázky je přibižně měsíc a pokud ti pošta doručila poukázku dejme tomu 15., platnost poukázky je přibližně do 15. následujícího měsíce a dřív ti peníze nikdo nedá.
Policie ti nepomůže, protože nebyl spáchán tr. čin. Ten by byl spáchán tehdy, pokud by onen zloděj chtěl poukázku vybrat na poště. Že ty víš, že to ten či ten ukradl je sice hezké, ale musíš to dokázat, což zřejmě nedokážeš.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
redy

To je svinstvo…

Dotyčnej ji stejně nemůže vybrat.

Co můžeš udělat, zažádat si o novou, jak a kde bohužel nevím.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Domluv se na UP, nebo kdo to teď řeší. Pokud se nepletu, tak prachy lze vyplatit stejně jen na OP, takže by to nikomu vyplatit neměli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Podat trestní oznámení

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pepe88

Dát mu rychtu,nebo já bych to tak udělal řečeno.

Upravil/a: pepe88

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Anemone

Já bych zašla s OP na poštu a situaci vysvětlila. Oni přece musí mít v počítači záznam, že peníze na moje jméno přišly. Myslím, že je mohou vyplatit i bez té ztracené poukázky. Jakmile je jednou vyplatí, poukázka už nebude platná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Těžko budeš dokazovat. Nicméně v jednom se všichni mýlí. Podle nového trestního zákona je trestným činem již pouhá krádež platební karty, či složenky atp. Již není třeba aby došlo k pokusu o vybrání peněz.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek