Avatar uživatele
dankokat

co mám dělat když kocour zvrací?

Naš kocour se dnes vyzvracel. My si myslíme že to má z toho že mi okusuje gumovou podrážku z bot. Nevím jestli to je pravda ale nikdy před tím nezvracel(jen žaludeční šťávy po kastraci). Je to normální?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? suaeda, briketka10 před 3993 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

U kočky není zvracení až tak neobvyklé. Pokud se nejedná o opakované časté zvracení doprovázené případně zvýšenou teplotou, nebála bych se toho, v opačném případě bych navštívila s kočkou veta.
Doporučuji kočce vypěstovat v truhlíku „trávu“ tzv. šantu kočičí, kočce uděláte radost, prospěje jí z několika hledisek a nebude vám žužlat nežádoucí předměty.
http://www.mo­drykocour.cz/koc­kocteni/zajima­vosti/santa-kocici-trava

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10, anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Nepíšeš v jaké souvislosti kocour zvrací.Co jsem já měl kočky tak zvracely když snědly celou myš a pak ji vyzvrátily a nebo když pojídaly nějakou trávu (čistily si tím žaludek, zrovna tak jako pes).
Takže je rozdíl pokud zvracel po nějakém jídle a nebo během dne, aniž by něco sežral.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
www

Toto je u koček zcela přirozené, zvlášť u dlouhosrstých a chovaných v bytě.
Běžně si totiž jazykem čistí srst a tu polykají, pak ji ale chtějí vyzvrátit, nestráví ji. Venkovní proto žerou trávy ap., ty domácí z nedostatku okusují leccos.
Pridávej ke žrádlu občas trochu listí z pýru, srhy atd., ať mu to jde líp.
Pokud to však bude i tak dokonce několikrát denně, nebo denně, navštiv veterináře.
Zkušenost
Doplňuji:
Otázka zde navíc byla již řešena, stačilo použít nápovědy při pokládání otázky 😉

Upravil/a: www

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym, beer Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Pokud to neni příliš často, jen ojediněle, tak bych si s tím nelámal hlavu. Kocour se dává sám do popřádku. Pokud by se to často opakovalo a přetrvávalo , tak nezbývá než navštívit veterináře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

moje dvě první kočky také zvracely po trávě, nebo po olizování chlupů
teď mám kocoura a ten to dělá vetšinou po té trávě a když se hodně
přežere :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Naprosto běžná věc, že se kočka občas vyzvrátí. Všichni to zde popisují správně. Při výměně srsti se kočky myjí lízaním a spolykají množství chlupů, které jim zůstávají v žaludku. Pro dobré zažívání se musí kočka vyčistit a vyprázdnit žaludek.
Pro naši „vnitřní“ kočku my pěstujeme v truhlíku (10 × 20 cm) nějaký druh travních semen, která se přímo ve zverimexech dájí koupit jako „kočičí tráva“. Ale pozor ne všechny jsou kvalitní a dobře klíčí a rostou. Musí se to vyzkoušet. Tráva vyroste do nějakých 5 – 15 cm výšky a kočka pokud má potřebu si ukusuje špičky trávy. Vypěstovaná tráva se dá také někdy rovnou koupit.
Kdo má venovní kočku tyto problémy neřeší. Kočka se „napase“ a vyzvrací aniž o tom víme. Jinak kočky zvrací i po silnějších narkotizačních injekcích.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

záleží, jak často, jestli to hodil jednou (což vyplývá z dotazu), tak to neřeš. pokud víckrát denně, nežere nebo nepije, tak šup ke zvěrolékaři…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lamforest

koupit si novýho co nezvrací

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata