dankokat

co mám dělat když kocour zvrací?

Naš kocour se dnes vyzvracel. My si myslíme že to má z toho že mi okusuje gumovou podrážku z bot. Nevím jestli to je pravda ale nikdy před tím nezvracel(jen žaludeční šťávy po kastraci). Je to normální?

Nejlepší odpověď
anonym

U kočky není zvracení až tak neobvyklé. Pokud se nejedná o opakované časté zvracení doprovázené případně zvýšenou teplotou, nebála bych se toho, v opačném případě bych navštívila s kočkou veta.
Doporučuji kočce vypěstovat v truhlíku „trávu“ tzv. šantu kočičí, kočce uděláte radost, prospěje jí z několika hledisek a nebude vám žužlat nežádoucí předměty.
http://www.mo­drykocour.cz/koc­kocteni/zajima­vosti/santa-kocici-trava

Další odpovědi
anonym

Nepíšeš v jaké souvislosti kocour zvrací.Co jsem já měl kočky tak zvracely když snědly celou myš a pak ji vyzvrátily a nebo když pojídaly nějakou trávu (čistily si tím žaludek, zrovna tak jako pes).
Takže je rozdíl pokud zvracel po nějakém jídle a nebo během dne, aniž by něco sežral.

www

Toto je u koček zcela přirozené, zvlášť u dlouhosrstých a chovaných v bytě.
Běžně si totiž jazykem čistí srst a tu polykají, pak ji ale chtějí vyzvrátit, nestráví ji. Venkovní proto žerou trávy ap., ty domácí z nedostatku okusují leccos.
Pridávej ke žrádlu občas trochu listí z pýru, srhy atd., ať mu to jde líp.
Pokud to však bude i tak dokonce několikrát denně, nebo denně, navštiv veterináře.
Zkušenost
Doplňuji:
Otázka zde navíc byla již řešena, stačilo použít nápovědy při pokládání otázky 😉

Drap

Pokud to neni příliš často, jen ojediněle, tak bych si s tím nelámal hlavu. Kocour se dává sám do popřádku. Pokud by se to často opakovalo a přetrvávalo , tak nezbývá než navštívit veterináře.

briketka10

moje dvě první kočky také zvracely po trávě, nebo po olizování chlupů
teď mám kocoura a ten to dělá vetšinou po té trávě a když se hodně
přežere :)

suaeda

Naprosto běžná věc, že se kočka občas vyzvrátí. Všichni to zde popisují správně. Při výměně srsti se kočky myjí lízaním a spolykají množství chlupů, které jim zůstávají v žaludku. Pro dobré zažívání se musí kočka vyčistit a vyprázdnit žaludek.
Pro naši „vnitřní“ kočku my pěstujeme v truhlíku (10 × 20 cm) nějaký druh travních semen, která se přímo ve zverimexech dájí koupit jako „kočičí tráva“. Ale pozor ne všechny jsou kvalitní a dobře klíčí a rostou. Musí se to vyzkoušet. Tráva vyroste do nějakých 5 – 15 cm výšky a kočka pokud má potřebu si ukusuje špičky trávy. Vypěstovaná tráva se dá také někdy rovnou koupit.
Kdo má venovní kočku tyto problémy neřeší. Kočka se „napase“ a vyzvrací aniž o tom víme. Jinak kočky zvrací i po silnějších narkotizačních injekcích.

anonym

záleží, jak často, jestli to hodil jednou (což vyplývá z dotazu), tak to neřeš. pokud víckrát denně, nežere nebo nepije, tak šup ke zvěrolékaři…

lamforest

koupit si novýho co nezvrací