Jaspy

Co mám dělat, když jsem se snažila klíště vyndat všemi způsoby, ale stále se nechce pustit? Poraďte prosím. Děkuji

Odpovědi
venkovan

Vzít nějaký kus slabého plastu, do něj vyříznout véčko. Plast s „V“ zasunout pod klíště a pomalu táhnout ven. Kůže se sice našponuje – sosák má zpětně trny, ale zpravidla se vytrhne Pokud se ulomí sosák, není žádný problém.

www

Ono neodpadne samo, musíš s ním chvíli viklat (záleží jak dlouho je přisáto) a pak mírným tahem, nebo pomocí zmíněných postupů vytáhnout.
Zkušenost

jmhad

já to dělal i u party dětí v přírodě tak,že jsem na několik minut na něho přiklopil nějakou lahvičku s trochou francovky /tu jsem pak vyhodil/. Ta má 60% lihu a mentol a tato kombinace nejen spolehlivě toho drobného parazita zlikviduje,ale i ranku trochu desinfikuje

Damiana

Nevím – jakými všemi způsoby. Já ho vždy jemně vyviklám. Žádné trhání, kroucení, mazání. Jen chytit, chvíli kývat ze strany na stranu (malé „hladit“ bříškem prstu), pak stačí jeden malý pohyb a je venku.

arygnoc

vykývať. netočiť.

vlk samotař

http://kliste­.cz/clanek/9/sprav­ne_odstraneni_klis­tete
Doplňuji:
Tak jak píše venkovan a raději ho odešli za pozdější problémy to nestojí.

MK44

Taky Vám doporučím, již jinými zmíněné, vyviklání. Chce to trpělivost, nespěchat! Otravujte ho třeba párátkem, dokud nezačne vylézat. Nemačkat (pinzetou), zabijete ho a ono samo nevyleze, a ať si do rány zbytečně nepumpujete infekci! Neutrhnout hlavičku, pak to hnisá! Zjistit, zda se v oblasti, kde jste ho chytla, nevyskytuje encefalitida nebo limská borelioza. L.b. se později projeví zarudlým kroužkem kolem ranky jako od prstenu.

vaiko

Nejlepší je předem ho namydlit to celé vyndání jen usnadní (rada mojí doktorky, které fakt funguje).

Málče

Potřeme jódem, necháme čtvrt hodiny působit a poté vyvikláme. Pak znovu potřeme jódem, kvůli dezinfekci.

Jaspy

Povedlo se, moc děkuji..Četla jsem, že je zbytečné posílat klíště pokud bylo namazané krémem nebo něčím podobným..

Jaspy

Nejdřív jsem kroutila pomocí vatové tyčinky – to vždy zabralo. Pak pinzetou ze strany na stranu a také nic, pořád drží