Avatar uživatele
Jaspy

Co mám dělat, když jsem se snažila klíště vyndat všemi způsoby, ale stále se nechce pustit? Poraďte prosím. Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? MK44 před 4336 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

Vzít nějaký kus slabého plastu, do něj vyříznout véčko. Plast s „V“ zasunout pod klíště a pomalu táhnout ven. Kůže se sice našponuje – sosák má zpětně trny, ale zpravidla se vytrhne Pokud se ulomí sosák, není žádný problém.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
www

Ono neodpadne samo, musíš s ním chvíli viklat (záleží jak dlouho je přisáto) a pak mírným tahem, nebo pomocí zmíněných postupů vytáhnout.
Zkušenost

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jmhad

já to dělal i u party dětí v přírodě tak,že jsem na několik minut na něho přiklopil nějakou lahvičku s trochou francovky /tu jsem pak vyhodil/. Ta má 60% lihu a mentol a tato kombinace nejen spolehlivě toho drobného parazita zlikviduje,ale i ranku trochu desinfikuje

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Nevím – jakými všemi způsoby. Já ho vždy jemně vyviklám. Žádné trhání, kroucení, mazání. Jen chytit, chvíli kývat ze strany na stranu (malé „hladit“ bříškem prstu), pak stačí jeden malý pohyb a je venku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

vykývať. netočiť.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vlk samotař

http://kliste­.cz/clanek/9/sprav­ne_odstraneni_klis­tete
Doplňuji:
Tak jak píše venkovan a raději ho odešli za pozdější problémy to nestojí.

Upravil/a: vlk samotař

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MK44

Taky Vám doporučím, již jinými zmíněné, vyviklání. Chce to trpělivost, nespěchat! Otravujte ho třeba párátkem, dokud nezačne vylézat. Nemačkat (pinzetou), zabijete ho a ono samo nevyleze, a ať si do rány zbytečně nepumpujete infekci! Neutrhnout hlavičku, pak to hnisá! Zjistit, zda se v oblasti, kde jste ho chytla, nevyskytuje encefalitida nebo limská borelioza. L.b. se později projeví zarudlým kroužkem kolem ranky jako od prstenu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vaiko

Nejlepší je předem ho namydlit to celé vyndání jen usnadní (rada mojí doktorky, které fakt funguje).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Málče

Potřeme jódem, necháme čtvrt hodiny působit a poté vyvikláme. Pak znovu potřeme jódem, kvůli dezinfekci.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jaspy

Povedlo se, moc děkuji..Četla jsem, že je zbytečné posílat klíště pokud bylo namazané krémem nebo něčím podobným..

před 4336 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Jaspy

Nejdřív jsem kroutila pomocí vatové tyčinky – to vždy zabralo. Pak pinzetou ze strany na stranu a také nic, pořád drží

před 4336 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek