melissa174

Co mám dělat, když ho mám ráda a nevím, jestli i on mě?

Jsem zamilovaná až po uši do jednoho spolužáka. Je vážně v pohodě, je to jeden z mála lidí, se kterými se dokážu bavit téměř o čemkoli. A ze začátku bylo vše super – často jsme si povídali, psali si skoro neustále, asi dvakrát mě někam pozval, občas mě škádlil, smáli jsme se spolu (párkrát jsme se i políbili, jenže se bojím, že to bral jen tak… což mi taky jednou řekl) a taky se na mě díval. Rozuměli jsme si a najednou se to prostě trochu pokazilo tím, že jsme spolu přestali mluvit. (Nevím přesnou příčinu, ale vím, že v tom hraje roli to, že jsem se dozvěděla, že udržuje tzv. známost s jednou holkou… „něco víc jak přátelé“) A kvůli tomu jsme se (pravděpodobně) spolu nějakou dobu nebavili, já to prostě nedokázala. (Osobně jsem ji neviděla, jen na fotce, ale prý bydlí daleko a nejspíš se znají už nějakou dobu.) A prý spolu nemají vážný vztah, jenže já si nemůžu pomoct a prostě mě to ničí. A teď jsem s ním konečně dokázala po nějaké době promluvit, těžší je spíš vědět, jak začít rozhovor, pak je to pohoda. Jenže vůbec netuším, co mám dělat. Kamarádky říkají, že to, že byl nedávno zase s ní, je kvůli tomu, že se s ním nebavím a že si možná myslí, že jsem ztratila zájem… Jen nevím, zda je tahle teorie možná. Jenže já mu před několika měsíci řekla, že ho mám ráda… (On řekl, že mě taky.) Proto jsem se snažila vypozorovat náznaky toho, co mám dělat, z jeho chování. Občas když se otočím za kamarádkou, tak se na mě dívá, někdy třeba i když si jen upravím vlasy nebo se zasměju. A někdy skoro „cítím“ jak se na mě dívá, ale jen netuším, jestli to tak skutečně je. Ovšem někdy má ten pohled, kdy se na mě dívá upřeně a skoro jako hypnotizér. A někdy mám pocit, že se taky dívá ještě na jinou holku ve třídě (sice myslím, že ta má kluka a o něj by zájem ani neměla, ale stejně i tak mi to vadí).
(Dnes jsem byla v šatně a on má skříňku blízko té mojí a pak tam přišla kamarádka a řekla, že půjdem nahoru, protože odpadla hodina, ale většina lidí šla domů ještě, on to měl taky v plánu, ale ještě tam čekal, odešel až jakmile jsme šli nahoru s kamarádkou po schodech a mě přišlo, že tam na něco čekal…)
Prosím moc o radu, co mám udělat, protože já vážně nevím.

Odpovědi
ssbboo

Tato odpověď může být velmi kontroverzní.
Popros kamaráda ať si sním jen tak sedne popovídá si s ním.A po chvíli se zeptá.
„já jsem tě tak pozoroval,ona se ti líbí viď“.A bud řekne ne a nebo řekne něco ve smyslu"víš,já jsem se do ní tak trošku zamiloval".Ale pokud řekne že ne,neztrácej naději,pořád je tu šance že řekl ne jen proto že se stydí.Přeji hodně štěstí.
Doplňuji:
*s ním

ivzez

Mít někoho ráda nebo někoho milovat
nedá člověku právo žárlit na kontakty
milovaného člověka.

Jestli tě tak „ničí“ myšlenka, že by se mohl zajímat o jinou (o jiné),
bylo by lepší vztah/kamarádství ukončit.

Nebo jej opravdu máš ráda a pak mu budeš přát,
aby se mu dařilo dobře – i za cenu, že to nebude s tebou.

My tvého kamaráda na rozdíl od tebe neznáme.
Jestli chceš vědět, co o tobě a o případném
vztahu soudí, musíš se zeptat jeho.

Ale na rovinu, určitě za ním neposílej
kamaráda nebo kamarádku.

Reezo

Takové blbosti. Poznáš to úplně jednoduše. Jestli na tebe kouká, jestli si s tebou rád povídá atd… Když s ním mluvíš jak reaguje? Můžeš ho zkusit vytáhnout ven a podle reakcí odvodit jestli je to spíš kamarádské nebo by z toho mohlo něco být. Když se klukovi líbíš, tak si tě rád prohlíží, rád kouká na zadek ( když je hezký ) atd… Určitě se ti bude rád dívat do očí a určitě jeho kamarádi budou mít informace o tom kdo se mu líbí.