Galax

Co mam dělat? jsem často nemocný…

Zdravím, mam problém… jsem v 8. třídě a dost často ve škole chybím… NIC NIKDY NESIMULUJI! ale prostě jsem často nemocný… jen za tento školní rok jsem byl 3× hospitalizován v nemocnici..... vždy se vše doma doučím… ale učitelům vadí že mam málo známek… a pokud mam nějaký předmět třeba 1–2 tak mi automaticky raději dají horší známku s odůvodněním že často chybím… imunitu mam prý v pořádku… ale musím docházet k hodně lékařům… 4× ročně na alergologii, 1× měsíčně na psychologii a do toho se přidají ještě nějaké ty nemoci..... například na začátku školního roku jsem měl zápal plic – byl jsem měsíc doma… poté jsem měl problémy se zarůstáním nehtů na palcích u nohou..... to jsem samozřejmě do školy chodil… ale musel jsem docházet na chirurgii kde mi nehet asi 5× ztrhávali… a to nepočítám ani řadu převazů a kontrol.....nakonec tento problém skončil tak že jsem byl hospitalizován v nemocnici kde mi inplantovali nějaké kovové podložky pod nehty s celkovou anestezií… dále nějaká ta angína atd… mno a teď zase jsem zase byl doma kvůli tomu že jsem dostal do obou nohou růži..... rád bych klidně i s tou růží šel do školy… ale nemohl jsem pomalu dojít ani na záchod… + jsem musel brát antibiotika… a co mě nejvíc mrzí jsou známky a řeči spolužáků když přijdu do školy kdy zas budu chybět atd… a co jako dělám ve škole atd… + angličtinářka mi řekla ať chodím na její hodiny že mam jen polovinu známek oproti ostatním… ( asi 7…) a že bych musel napsat dalších 7 testů abych mohl dostat 2ku… jinak mi dá na vysvědčení 3 (měl jsem 2–3)… Tak už vážně nevím co mam dělat… Poradíte mi někdo prosím? beru různé vitamíny na imunitu a já nevím co ještě… ale prostě není měsíc abych ve škole alespoň týden nechyběl… Když mohu, tak sportuju, jezdím na kole, běhám, jím zdravě..... tak už vážně nevím… co by jste dělali vy? Děkuji

Nejlepší odpověď
SINGO

Domluv si ze školou inviduální studíjní plán.

Další odpovědi
www

Neznám tvoje stravovací návyky, ale zamysli se kolik zeleniny a ovoce sníš denně.
Pro zdraví a imunitu se doporučuje cca 40dkg zeleniny a 30dkg ovoce (především našeho) denně !! Možná to není přesně, více net.
Vitamíny v tabletách jsou proti tomu nic.

terry

To je těžké poradit.
S růží určitě do školy ne. Můj partner ji dostal a ležel s ní na infekčním.
To se proti tomu musíš obrnit. Je to škoda, že ti dávají často tu horší známku, ale vše špatné je pro něco dobré.
Ty víš, že děláš vše pro to, abys do školy mohl a aby ses učil co nejlépe. To je moooc důležité a ty víš, že máš svědomí čisté. Co si o tom myslí ostatní, je méně důležité.
Až vyjdeš ze školy, budou se počítat tvé znalosti a ne známky z vysvědšení. I když je mi jasné, že 2 je lepší než 3. Ale z tvého psaní je vidět, že nejsi hloupý.
Také záleží trochu na tom, kam chceš (a můžeš) po ukončení základní školy.
Nápad s individuálním učebním plánem není špatný a můžeš se zkusit na to zeptat třídního učitele. Ten určitě ví, že te nehraješ.
Co se týče zeleniny a ovoce každý den, ono těch vitamínů v ovoci v obchodech už moc není.
Vitamíny i ostatní zdravé látky ubývají každou hodinou od utržení.
Ovoce je často utrženo před dozráním, skladováno atd. A v obchodech je potřeba se pozorně dívat, protože třeba i jablka jsou velmi často z dovozu.

hanulka11

možná má tělo těch všech prášků už dost ,ať rodiče poprosí lékaře, aby ti udělal podrobné vyšetření…a chce to pomalu zvykat za každého počasí jít ven -otužovat se , jez hlavně nyní hodně syrového zelí – třeba s křenem, strouhanou mrkví je to levné a má nejvíc vitamínů…kam se hrabe cokoliv jiného , z ovoce si kup kiwi,

a školní plán jak radí ostatní -domluv se na domácím doučení , jistě ti učitelé vyjdou vstříc a přihlédnou k tomu, že se úmyslně neulejváš. Přeji ti ať se ti vše zlepší.

jendahun

Jsi asi v pubertě,možná se to později změní a upraví samo.Určitě to má souvislost i s tou stravou.Přečti si životopisy Schvarcenegera,nebo Stallona.Nevím na kolik je to pravdivé,ale byli na tom podobně jako ty.Vlastní vůlí se vypracovali a zbavili se slabého a nemocného těla.Já jsem trpíval na angíny.Když jsem se učil,museli jsme za mrazu na rozcvičky v trenýrkách,na nemoc znal náš lékař jedinou medicínu:acylpyrin a vypotit.Léčba šokem…dodnes nevím co je bolest v krku.Taky by neuškodilo nechat si předepsat od nějakého bylinkáře čaj na čištění organismu.Čéče máš pech,nezávidím a držím palce.

simonka

Čtu tady samé dobré rady, ale měla jsem ten samý problém s moji malou dcerkou. Asi tři roky mi lékařka doporučovala se přestěhovat, protože jsme bydleli ve městě s velice špatným ovzduším, plyny, výpary z elektrárny, smrad z celulózky ajn. Denně zákazy vycházení holka 3× do roka v nemocnici a nejen ona, ale i ostatní děti, měli jsme výhodu, že babička bydlela v baráčku na vesnici, tak jsem šli, holka během měsíce přibrala 7 kg a až na občasné nastuzení již nezamarodila. Nyní studuje vyšší odbornou a já je v pohodě. Její vrstevníci jsou na tom hůře z toho ocelového městečka. Hodně štěstí