Elk

Co mám dělat? Dostal jsem podvodný email ze své adresy.Nabízím tam údajný výdělek.Hned jsem ho smazal a změnil si heslo.

Nejlepší odpověď

www: přes různé fake mail služby jde zvolit jakýkoliv email odesílatele… klidně prezidentův. http://emkej.cz/

Další odpovědi
anonym

Elku,zkusila jsem si poslat email,jde to.Co třeba(nic jiného mě nenapado),že by sis ho omylem přeposlal?Jinak nechápu,ale třeba Bedy poradí,na tohle je machr.

www

Ze své mail adresy? Tomu moc nerozumím, nejde poslat mail z jedné schránky na tutéž, neodešle se.
Ale pokud se ti to stalo, postupoval bych asi podobně. Hlavně bych ale zkontroloval odesílatele, zda jsem to skutečně já.

Dochy

Protokol pro odesílání mejlu dovoluje poslat mejl s libovolným odesílatelem. To aby to bylo správně zařizuje váš e-mailový klient a v některých případech to kontroluje SMTP server (server pro odesílání pošty) který používáte. Pokud někdo chce poslat podvodný mejl, stačí aby použil vlastní program na odesílání pošty a poslal to přes nehlídaný SMTP server (kterých je většina)
Takže ten mejl vůbec nemusel odejít z vašeho počítače, nebo vašeho poštovního účtu. Klidně vám jej můžu poslat i já, pokud mi dáte svou adresu.

Můžete zkontrolovat hlavičku mejlu, bývá tam informace přes které servry mejl prošel a porovnat to s mejlem, který si skutečně pošlete sám.

Dochy

www: mýlíš se. I třeba na seznamu si občas sám pošlu mejla abych měl nějakou informaci po ruce, nebo na něco nezapomněl.