Avatar uživatele
Elk

Co mám dělat? Dostal jsem podvodný email ze své adresy.Nabízím tam údajný výdělek.Hned jsem ho smazal a změnil si heslo.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 3859 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
4154

www: přes různé fake mail služby jde zvolit jakýkoliv email odesílatele… klidně prezidentův. http://emkej.cz/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Elku,zkusila jsem si poslat email,jde to.Co třeba(nic jiného mě nenapado),že by sis ho omylem přeposlal?Jinak nechápu,ale třeba Bedy poradí,na tohle je machr.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
www

Ze své mail adresy? Tomu moc nerozumím, nejde poslat mail z jedné schránky na tutéž, neodešle se.
Ale pokud se ti to stalo, postupoval bych asi podobně. Hlavně bych ale zkontroloval odesílatele, zda jsem to skutečně já.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Protokol pro odesílání mejlu dovoluje poslat mejl s libovolným odesílatelem. To aby to bylo správně zařizuje váš e-mailový klient a v některých případech to kontroluje SMTP server (server pro odesílání pošty) který používáte. Pokud někdo chce poslat podvodný mejl, stačí aby použil vlastní program na odesílání pošty a poslal to přes nehlídaný SMTP server (kterých je většina)
Takže ten mejl vůbec nemusel odejít z vašeho počítače, nebo vašeho poštovního účtu. Klidně vám jej můžu poslat i já, pokud mi dáte svou adresu.

Můžete zkontrolovat hlavičku mejlu, bývá tam informace přes které servry mejl prošel a porovnat to s mejlem, který si skutečně pošlete sám.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

www: mýlíš se. I třeba na seznamu si občas sám pošlu mejla abych měl nějakou informaci po ruce, nebo na něco nezapomněl.

před 3859 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek