Stříbrný

Co mám dělat? Dostal jsem podvodný email ze své adresy.Nabízím tam údajný výdělek.Hned jsem ho smazal a změnil si heslo.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

www: přes různé fake mail služby jde zvolit jakýkoliv email odesílatele... klidně prezidentův. http://emkej.cz/

Další odpovědi:

Elku,zkusila jsem si poslat email,jde to.Co třeba(nic jiného mě nenapado),že by sis ho omylem přeposlal?Jinak nechápu,ale třeba Bedy poradí,na tohle je machr.

Zlatý

Ze své mail adresy? Tomu moc nerozumím, nejde poslat mail z jedné schránky na tutéž, neodešle se.
Ale pokud se ti to stalo, postupoval bych asi podobně. Hlavně bych ale zkontroloval odesílatele, zda jsem to skutečně já.

Stříbrný

Protokol pro odesílání mejlu dovoluje poslat mejl s libovolným odesílatelem. To aby to bylo správně zařizuje váš e-mailový klient a v některých případech to kontroluje SMTP server (server pro odesílání pošty) který používáte. Pokud někdo chce poslat podvodný mejl, stačí aby použil vlastní program na odesílání pošty a poslal to přes nehlídaný SMTP server (kterých je většina)
Takže ten mejl vůbec nemusel odejít z vašeho počítače, nebo vašeho poštovního účtu. Klidně vám jej můžu poslat i já, pokud mi dáte svou adresu.

Můžete zkontrolovat hlavičku mejlu, bývá tam informace přes které servry mejl prošel a porovnat to s mejlem, který si skutečně pošlete sám.

Diskuze k otázce

Stříbrný

Dochy

www: mýlíš se. I třeba na seznamu si občas sám pošlu mejla abych měl nějakou informaci po ruce, nebo na něco nezapomněl.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.