loruen

Co mám dělat, když mně bývalý manžel, který se mnou bydlí, vyhrožuje postupnou otravou?

a policie nepomůže, jaké jsou příznaky?

Nejlepší odpověď
ratava

  • můžete podat trestní oznámení (stalking- výhružky vzbuzující oprávněný strach a obavu o svůj život…?), ovšem- nebude-li se vaše oznámení zakládat na pravdě, může se ex-manžel obdobným způsobem bránit také…
  • můžete kontaktovat nějakou sociálně-právní organizaci v místě vašeho bydliště (snadno dohledáte na netu), tam jim blíže ozřejmíte svou situaci a oni vám pomohou… namátkou třeba http://rosa-os.cz/
  • můžete se ze společné domácnosti odstěhovat… nemáte-li kam, můžete využít azylový byt
  • můžete si s ex-manželem rozumně promluvit, proč k takovým výjevům dochází. Přeci jen- nějaký ten čas jste spolu, společnou řeč jste v minulosti nejspíš taky našli a není vám 5 let, abyste si hráli na uražené (nemyslím ve zlém…). Ona ta vina bývá leckdy na obou stranách…

Příznaky otrav jedovatou látkou jsou různé- zmatenost, bezvědomí, dušnost, zvracení, porucha srdečního rytmu… příznakem „psychické“ otravy je většinou „blbá nálada“…

Osobně bych volila nejdřív komunikační pokus, pak nějakou poradu a až pak popř. trestní oznámení… ale vaší situaci neznám, tak nevím, jak (ne)vážná je… nejste-li s to sama odhadnout její vážnost, můžete využít i různá tel. centra pomoci. Fungují anonymně…

Další odpovědi
Drap

Příznaky mohou být různé, záleží na druhu jedu či škodlivé látky. Obecně se dá snad říct slabost a nevolnost. Nemusí to však být pravda, záleží na množství.

redy

A jak to víš, on ti to řek? Myslím, kdyby tě chtěl oddělat, tak to udělá jednodušejc.
Jestli není úplnej magor, tak ví, že by trestu neutek.
Nechci to zlehčovat, ale příde mi to jako fór…

lexx

když to otevřeně přiznává tak to nikdy neudělá, silná slova = slabá osobnost, policie ? nepomůže, ať lépe chytá zloděje slepic o opilé cyklisty

anonym

Policie vám je povinna pomoc,asi to nebude tak hrozné,jakpopi­sujete,přízna­ky zatím vidět nejsou.
Nahlašte vše i na sociálku popř,na kriminální policii.

ReHu

Odstěhovala bych se.

bolak

Příště si zapni při každé komunikaci s ním na mobilu záznamník, abys měla důkaz. Jinak můžeš jít na nějaké vyšetření k doktorovi, a požádat o vyšetření krve, s tím že ti manžel vyhrožuje trávením, ten doktor by pak měl sám podat nějakej podnět k šetření na policii, pak by to neměli jen od tebe ale i z další strany. Dál bys mohla kontaktovat nějakou organizaci pro týrané ženy, případně zavolat na linku bezpečí (pokud není jen pro děti). Pokud na policii pijde podnět jak od tebe tak i od dalších subjektů, tak to nebudou moct jentak shodit ze stolu.