Adruska11

Co mám dělat, abych neviděla tak rozmazaně? (kromě brejlí a čoček)

Neznáte třeba nějaké cviky?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud nechceš používat brýle ani čočky, tak dost často je řešením operace. Musíš si ji však uhradit. Jinak nepomůže nic, jedině snad zavřít oči.
Při zavčených očích taky neni vidět rozmazaně.

Další odpovědi
anonym

Kdysi se prodávaly „dírkované“ brýle, které měly údajně posilovat oční svaly. No a jinak by měly trochu pomáhat kapky, případně bylinné čaje atd. Užívala jsem občas „Ostrovidky“ tobolky, které se dají pořídit za pár korun v lékárně. Bylo by dobré zjistit nejdřív příčinu a poradit se s lékařem, potom můžete problém řešit i u optika.

Fyzik

Slyšel jsem, že přestože babská rada je chodit bez brýlí a koukat do dálky, ve skutečnosti se oči cvičí koukáním nablízko s brýlemi, však si zkoušejte minutu koukat na nos a poznáte, jak je to namáhavé! Ale další výzkum říká, že toto procvičování nemá vliv na zrakové vady (možná to spíš zhoršuje). Těžko říct, smiřte se s tím, nebo jděte na operaci.