standis

Co mam dělat?

Dobý den,potřebovala bych pomoct s partneram spolu žijeme už dva roky po celou dobu to bylo fajn pak sme se nastehovali k mim rodičum on přisel o praci a nasi ho živí,jen sem otěhotněla a strasne se změnil každí den posloucham jen uražky na sebe a na moji Rodinu,do porodu mi zbíva 20 dní,Partner mi neustale vyhrozuje tim že když se snim rozejdu že mí Malou sebere nebo ji neco udela pri je mu jedno kyz si pujde zato sednout uz jednou ve vězeni byl mam hrozni strach o sebe a o sve Miminko prosim o pomoc poradte co mam delat

Předem děkují

Doplňuji:
Mockrat vam vsem dekují za odpoved Naši mi radi at pockam do soudu a necham si dat Malou do sve pece a pak ho vyhodit jenze on to tusi proto mi vyhrozuje i smrti Male mam stoho hrozni stach

Nejlepší odpověď
ten který je

Váš partner se bojí budoucnosti.Ztratil práci a narození dítěte je veliká zodpovědnost.Budte na něj trochu tvrdá a přinudte ho at si najde zaměstnání.Naznačte mu at se chová jako chlap a ne jako dítě.Až si najde zaměstnání bude lépe.Držím Vám palce.

Další odpovědi
Michal

Je sice pravda,jak píšete,že Vám manžel vyhrožuje,ale máte za sebou rodiče a čekáte radostnou událost.Pokud by to mělo pokračovat, požádejjte o pomoc Bílí ktuh bezpečí ,nebo se okamžitě rozejděte.Jednou vás bude schopen udeřit,nebo vaše dítě.Obvyklé je, že se na agresory používá tvrdý metr.A nebojte se postavit se na odpor.

afro.minerva

Já bych doporučovala říci to svým rodičům. Bude-li hodně zle, tak ho může váš otec vyhodit nebo zavolat policii.

fortin

On vypadá na slabocha. Navíc nechce pracovat když ví že ho živí vaši! Vy jste jeho rukojmí aby nepřišel o nocleh s jídlem. Okamžitě ho vyhoďte. Řekla jste o tom rodičům? Měli by to vědět protože jste jejich budoucnost. Když živí zločince, proč by se nedokázali podělit s vaším dítětem? Nebo si najděte kamaráda který zahraje partnera a vyhodí ho.

iwetax

Je to magor, až vám bude zas vyhrožovat zavolejte policii a oni ho vykážou z domu na deset dní a podat trestní oznámení. Ať vám pomůžou rodiče , jste v ohrožení života, nepodcenujte to

Nuk nuk

Podobné situace nelze řešit jinak než rozchodem a to pokud možno co nejradikálnějším. Máte-li alespoň trochu oporu v rodičích, pak to bude o něco snazší, protože věřím, že se o Vás i o miminko postarají.
Trochu problém by mohl nastat, jestliže už Váš partner přiznal otcovství a bude tedy uředně otcem dítěte. Ale i to se dá vyřešit a to i po narození dítěte.
V případě, že by to nešlo jinak, myslím, že i zde již doporučovaný Bílý kruh by Vám mohl pomoci. Jedná se o organizaci, která pomáhá obětem domácího násilí. A ve Vašem případě už jste takvou obětí, byť by napadání ze strany partnera bylo zatím jen slovní.

Odrodlo

Souhlasím s radou ten který to je,jenom bych jí rozšířil-doplnil,pro mnoho z nás je to rána když příjde o práci a zvlášť v ve vaší situaci je pravdou že slabší nátury to mohou řešit agresí zkuste si sním pohovořit o tom že jej chápete a že vám nebude vadit když si najde třeba i méně placenou práci nebo práce nebude odpovídat jeho kvalifikací, že mu v této pro něj dvojnásobně těžké chvíli pomužete třeba i s rodiči. Když to příjme a bude se snažit tak fajn a časem si najde lepší práci a zas bude líp. Já sám když jsem přišel o práci a ač mám dvě prumky tak jsem přijal práci stavebního dělníka a průběžně jsem hledal.Je fakt že má přítelkyně mi po celou dobu nevyčetla jakou práci dělám za jaké prachy a vždy když mně popadla beznaděj tak mi pomohla tím že řekla jseš aspoň zdravý neboj zas bude líp. Vy to máte horší čekáte rodinu a pokud Vaše pomoc nepomůže tak berte nohy na ramena. Pomožte mu, ale dejte si podmínku,nebuď sprostý a hrubý a nevyhrožuj.Přejí Vám hodně štěstí.

bond73

Ja bych vam v tuto chvili poradil, velice jednoduchou vec,az se vam miminko narodi, na matrice uvedte,ze otec je neznamy, a vasemu partnerovi timto, nevzniknou rodicovska prava k vasemu diteti,jelikoz nebude uveden v rodnem liste a nemusite nic podavat k soudu ,samozrejme to obsahuje to,ze vase dite nebude mit otce,ale chce mit takoveho otce,ktery jen vyhrozuje ,ze vam i vasim rodicum ublizi.Nevim,jak moc je akcni vas partner,ale nemela by jste se nechat takto vydirat,myslim,ze jiz jeho nynejsi jednani, lze kvalifikovat,jako tr. cin vydirani a mela by jste jej, spolecne se svymi rodici udat na policii a ti by jej, vykazali s domu a dokonce jsem presvedceny o tom,ze by na nej byla i uvalena vazba, z obavy,ze by pokracoval v teto tr. cinosti a ze by, tr. cin dokonal.Take by nebylo od veci, kontaktovat nektere krizove centrum,napr. Bily kruh Bezpeci,Duškova 20,Praha 5,15000,tel: Utery a streda od: 17:00 do 20:00 na cisle 257317100,kde vam podaji veskere informace,jak se proti tomuto branit a jake kroky ,je nutno provest.Preju vam hrozne moc stesticka a sili,aby jste to vse zvladla,jelikoz se pripravujete na narozeni vaseho ditete,at vas buch ohranuje i vase rodice.