Co mám dělat?

dobry den mam problem byl jsem zivnostnik jeden mesic pak jsem prerusil zivnost a sel na UP ale dal jsem pracoval tam kde jsem delal na zivnost dale jsem bral zalohy na podpis ale zadny prijmovy doklad ani fakturu jsem nepodepsal budu mu posilat jen jednu fakturu za ten mesic co jsem byl zivnostnik ptam se nuze ne trestne stihat a co mam delat dekuji moc

Odpovědi
standa

Já nevím jak ostatní, ale já takto popsaný problém nějak neumím rozklíčovat:

  • bral jsem zálohy na podpis… ?? jaké zálohy??
  • žádný příjmový doklad jsem nepodepsal… ?? za to, že jste dostal nějaké peníze??
  • fakturu jsem nepodepsal… ??
  • budu MU posílat…, ?? komu ??
  • může mě trestně stíhat… ?? kdo, za co ??

Zkuste tu otázku lépe upřesnit, prosím..

stradova

Zdravím pracante,

takže z pohledu Živnostenského zákona jste nic nezanedbal, jelikož jste splnil ohlašovací povinnost, že živnost přerušujete na nějakou dobu. Dále, pokud jste se evidoval jako uchazeč o zaměstnání na ÚP, tak to je taky vpořádku, ale nyní nastává váš kýžený moment, kdy jste i nadále pracoval. Takže bylo-li to v loňském roce, tak zákon dovoluje si i při podpoře přivydělat do 4.000,–Kč tudíž tam problém nebude, jen je otázka těch Vašich záloh? Podívejte se, kdyby Vám chtěli udělat problém, tak Vás můžou nahlásit na ÚP, že jste si vydělal více než 4.000,– a to by pak problém byl, takže to co Vám za blábol píše pan Standa to prosím berte hodně nadneseně nebo jen jako kamarádský plk u piva… Dotyčný, který Vás zaměstnával by vystavoval i sám sebe do rizika, takže z jeho strany podraz snad čekat nemusíte, jen aby to nebyl pak někdo jinej…a věřte mi lidi jsou dneska ještě víc zlí než kdy předtím, takže se raději nikde nechlubte, že jste v evidenci berete státní podporu a ještě chodíte na černo někde makat…na problém zaděláno…a to jak pro Vás, tak i pro dotyčného zaměstnavatele. To, že jste nepodepsal příjmový doklad je úplně jedno, ale podepsal jste jiný doklad, že jste tu zálohu obdržel…pokud mu vystavíte fakturu a to musím dodat , že s datem kdy jste měl účinný ŽList, tedy zpětně a ty zálohy tam uvedete, tak s tím problém mít nebudete, protože to zdaníte tak jako tak…tedy až letos v daňovém přiznání…a je po problému. Mějte se a kdyby něco, tak se ozvěte. Good luck to you. 😁

Zdroj: moje znalosti. 😁