Hyperaktivní Veverka

Co mám dělat?

Prosím vás. Potřebuju aby jste mi pomohli, je to docela vážná věc. Je mi 13, a moje mamka s bráchou si pozvali k nám domů od 27. do 30 prosince nějakého Turka, kterého potkali v Turecku. Pozvali ho k sobě jenom proto, že mojí mamku nazval svojí mamkou a mého bráchu nazval svým bráchou. Samozřejmě, že ho chce pozvat k nám na ty tři dny, ale mě, ani mému taťkovi, ani mému strejdovi, a ani mojí sestřenici se to ani trochu nelíbí. Protestujeme proti tomu snad všichni, ale mamka to prostě nechce bxť třeba jenom posunout. Kdyby posunula to pozvání třeba na 15. ldena, tak nám to ani zas tak nevadí, ale nechceme tady na Vánoční prázdniny mít nějakého Turka, který nás může třeba i okrást. CO MÁM DĚLAT? Vůbec nevím, co bychom měli dělat, ale rozhodně ho tady v téhle době nechceme. PROSÍM, PORAĎTE MI!

Nejlepší odpověď
panenka

sednout si promluvit si proč by u vás byt neměl a vysvětlit to tak aby u vás být nemusel.pokud je to rozumná mamka měla by být na tvé straně

Další odpovědi
Nuk nuk

Tohle je těžké. Docela dobře chápu Tvé obavy. Ne snad, že by Vás Turek měl nutně okrást, to si myslím, že ne. Ale popravdě, lidé těchto národností jsou obvykle velice vstřícnía někdy se chovají velice přátelsky (nazývá maminku svou matkou a bráchu svým bratrem), ale nikdy nevíš, co z nich vyleze, hlavně pokud se jim na Vás něco znelíbí. Může se z něj docela dobře stát rodinný přítel, ale naopak může být i dost problematický.
Asi nejlepší by bylo, abyste si jako rodina, tedy hlavně táta s mamkou, ale i Ty (protože na to máš už jasný názor a možná dost rozumný) a brácha sedli a promluvili si o tom. Pokuste se jim dvěma vysvětlit, že toho pána ani neznáte a máte určité obavy z toho, jak se takový Turek bude chovat, že Turek stejně jakožto muslim neslaví Vánoce ani náš Nový rok, takže si chcete tuhle dobu užít jako rodina. Turka může maminka pozvat někdy po novém roce. Nechte je dva ať i oni řeknou svůj názor, bylo by fajn, kdyby řekli nějaký rozumný důvod, proč ho chtějí pozvat zrovna v tuhle dobu. Snad všichni společně přijdete na nějaké řešení.
(Nekrajnější, co můžeš Ty sama udělat, je prohlásit, že se Turka bojíš, ale nevím, jestli je to nejvhodnější a jestli to zabere)

Efík

Ahoj,
připojuji se k názoru Nuk Nuk. Nevím, při jaké příležitosti se tvoje maminka se zmiňovaným Turkem seznámila(pracovala tam s ním nebo se potkali někde v hotelu či na trhu…?).Faktem je to,co Nuk Nuk zmiňuje – tyto národnosti jsou velmi družní a tím,že někoho nazvou „svojí mamkou a svým bráchou“ ještě nutně nemyslí to,co si my pod tímto oslovením představujeme. Pro ně je to spíš přátelské oslovení (a to vůči kde jakému cizímu člověkovi,který se k nim chová mile).Několikrát jsem v Turecku pobývala a jen tak bych si nikoho domů nepozvala. Oni se jinak chovají např.v hotelu k hostům (oni jako zaměstnanci musí být úslužní, jinak dostanou nemilosrdně padáka – to jsem také zažila)a jinak, když se cítí jako hosté oni.Pokud maminka zrovna dlouhé roky nestuduje mentality různých národů či se s tím Turkem nezná dlouhou dobu (aby mohla vědět, jak se chová v různých situacích), neměla by cizí lidi zvát domů.(a´t jde o kohokoli-Turka, Němce,„mimozem­šťana“ nebo i Čecha…)Určitě zkus svolat „rodinnou poradu“,kde si vše vyříkáte.Netuším, jak to funguje u vás doma, ale přece právo na názor by měl mít každý a snad je maminka natolik rozumná,že umí zhodnotit, zda případná návštěva neohrozí zbývající členy rodiny (ať již majetkově-krádeží,psychicky-nervy z cizího člověka a jeho chování,tak hlavně neohrozí i její vztah s tatínkem – pokud si bude tvrdohlavě prosazovat své,může tatínka svým sobeckým chováním od sebe vzdalovat).