xyxyxyxyxy10

Co mám dělat?

Moje bývala nejlepší kamarádka se rozhodla ničit mi život. Přestali jsme se bavit v červnu obě jdeme na jinou školu ale ona mi stejně nedá pokoj. Našla si moje nové spolužáky a snaží se je dostat na svou stranu a píše jim opět vypráví věci které nejsou pravdivé. Už nevím co mám dělat aby mě nechala žít dál. Když nikam přijdu každej si myslí bůh ví co a já zase ani netuším že jsem něco provedla.
Doplňuji:
Ono se sní nedá vůbec mluvit už jsem to zkoušela před tím než jsme se přestali bavit. A ještě k tomu když bych jí něco teď řekla tak po mě půjde její kamarádka protože ta nesnese nikoho jiného kolem své kamarádky. A ještě by spolu vesele roznášely jak dolejzám nebo něco horšího. A bylo by to ještě horší než je to teď ale děkuju za odpověď.

Nejlepší odpověď
bolak

Neřeknu ti co bys měla dělat, ale řeknu jak bych postupoval já.

  1. Pokusil bych se zakopat válečnou sekeru. Říkáš že s tebou nemluví, na to ale mluvit nepotřebujete, stačí poslat esemesku, nabídku smíru. Měla by bejt rozumná a uvítat to, na druhou stranu píšeš co strašného jste si provedli, takže jestli to bude mít úspěch je nejisté..
  2. Když to nezabere, naznačit jí, že jestli nepřestane, tak

řekni že ji oplatíš stejnou zbraní a budeš jí pomlouvat kde to jen půjde aby viděla jaký to je.

  1. Když to nezabere, kontaktovat její rodiče s tím že tě jejich dcera tímhle způsobem šikanuje a poprosit je aby jí domluvili. Samozřejmě zmínit i to že ti tím ničí život a že pokud ti nepomůžou ani oni, tak nevíš co si počneš. Pokud nebudou reagovat, říct to i svejm vlastním rodičům, ať se taky trochu staraj.
  2. Nahlásit to samé na její příští škole, že tě šikanuje, pomlouvá u příštích spolužáků a tak dále. Už jsem slyšel o podobným případu kdy člověku za tohle hrozilo vyloučení ze škole ještě dřív než než tam vůbec nastoupil.
  3. Kdyby nezabralo už vůbec nic, tak nahlásit to na policajtech, případně zavolat na linku důvěry a vysvětlit jim situaci a beznaděj ve který se nacházíš. Oni ti řeknou co a jak a možná sami kontaktujou jak školu tvé kamarádky tak samotnou policii.

Další odpovědi
Angelle

Promluv si s ní. Vždy je nejlepší o tom mluvit.....

zjentek

co máš dělat- zamysli se nad tím. Říká se, že holky jsou slepice, ale já si to nemyslím, to vůbec není žádná pravda. Snaž se si představit, jak by to asi vypadalo, kdyby se takhle chovali slepice a nebo nějací jiní ptáci v hejnu někde na návsi ..nebo v centru, to je fuk ,)

Jsemtady

Prave kamarady pomluvy neodradi a falesni radoby kamaradi te nemuseji zajimat. Mno nech to byt a prestane ji to bavit. Pokud bys ale citila stalking, nebo psychologickou sikanu, tak s tim muzes jit na policii, to je trestne. Osobne bych to nejak neresil, choval bych se jak mam a ostatnim dojde kdo ma pravdu a z ni bude nakonec blbka. V klidu.

luve

Neco podobneho se mi taky stalo. Zkus si s ni o tom promluvit zeptat se ji proc je na tebe takova co jsi ji udelala. Kdyz je problem musi se resit stuj si za svim a bojuj nenech se znicit nejakou holkou! Drzim ti palce!!!