nikolqa.o

Co mám dělat ?

Chtěla jsem se zeptat, co mám dělat, když mi třídní učitel dal v prvánku na vysvědčení o 0,23 desetin horší průměr. Když jsem mu to říkala, tak mi řekl, že je hlavní, že tam ten průměr je napsaný a že s tím už nic dělat nebude.

A teď ve druháku mi dal 2 na vysvědčení z praxe ( už to není náš třídní učitel ), i když ví, že ode mě spolužačky opisují. Jim dal teď v pololetí na vysvědčení za 1 a mě dal za 2, i když oni to neumí a bez mé pomoci by neměli nic a já to umím, mám všechno, správně a dostanu ještě horší známku než oni.

Mám mu to jít opět říct, zajít do ředitelny, nebo co mám dělat ? Prosím poraďte, nechci si to nechat líbit. Díky tomuto mi teď uteklo vyznamenání. :(

Děkuji za jakoukoli radu.
Doplňuji:
Jenže problém je v tom, že já jim to nedávám opsat. Jim stačí pouze otočit hlavu a podívat se mi do monitoru. Kdyby to šlo, tak si ten monitor klidně i natočím tak, aby tam nešlo vidět, ale to bohužel nejde. Ten monitor je totiž přidělán napevno ke stolu a nelze s ním hnout. Co mám tedy dělat v tomto případě ?

Nejlepší odpověď
badisko

Koukej ja vedet ze nechavas opisovat spoluzacky tak ti taky tu znamku dam horsi ..proste to neni fer k ostatnim a ty jses bez urazky trubka.. ze je nechas opisovat a este okate ..!!!..co dodat snad jen ze ucitel nato ma pravo alespon z moralniho hlediska …!!..a co mas delat ?…nejlepe udelas kdyz se zavrtas doma do perin a poplaces si ..rano vstanes a zamyslis se nad sebou a nad svym jednanim kdyz holky nechavas opisovat ..!! zivot je boj a kazdy si ho ma vybojovat sam a ne ze za me nekdo neco udela ..to plati zejmena ve skole proto tam jses ..a spoluzacky take..
Doplňuji:
jde to vice spoluzackam zneprijemnit v nataveni pc…pokud to vite a ucitel taky tak staci zmirnit kontrast na monitoru..nebude tolik svitit a nebo..rict uciteli jak se veci maji a byt seda myska nekde na jinem miste..take si muzes sednout a napsat dopis rediteli skoly o zaujeti ..ci napsat stiznost na dana vysvedceni zakona lhuta pro stiznost je 3dny..stiznost se tyka prezkoumani znamek a posila se ceske skolni inspekci..jde si stezovat i v prubehu roku…vis ale ja si stejne myslim ze to ucitel dela z jineho duvodu..jses proste chytra a mas skvele znamky tak se te snazi vyburcovat k vyssim vykonum..coz neni naskodu..nejdrive si pronluv s ucitelem a uved veci na pravou miru..zkuste s ucitelem najit ty jeho takzvane chyby za ktere ti dal horsi znamku a ty nasledne odstranit..

Další odpovědi
anonym

Nikolqo, podobný problém se tu řešil asi před třemi měsíci. Proto se tu občas vyplatí vyhledat podobné téma ve vyhledávači a projít si podobné dotazy. Vysvětlovala jsem už tehdy jiné dívce v podobné situaci, že hodnocení učitele je rozdílné u jednotlivých žáků zcela pochopitelně.
Více talentovaný a chytřejší žák nemůže být logicky hodnocen za stejný výkon stejně jako ten méně nadaný. Znamená to, že učitel není proti Tobě zaujatý, ale svým hodnocením Ti dává najevo, že Tvé schopnosti mají rezervy. Ty jsi schopná podávat lepší výkony. Jestliže Ty znáš všechno, mělo by Tě takové hodnocení vybídnout ještě k dalšímu studiu. Mrknout na internet, zjistit další podrobnosti, spočítat si jiné příklady – prostě pracovat na vyšší úrovni. Podle svého učitele na to máš. Srovnáváš-li se se slabšími spolužačkami, tak se podvědomě chceš přiblížit jejich úrovni. Uvědom si, že u tabule nebudete mít před sebou monitor počítače ani jedna. Nepociťuj chování učitele jako křivdu, ublížit Ti nejspíš nechce. Chce Tě vyprovokovat ještě k lepším výsledkům.
Zvaž dobře, jak se na Tebe bude dívat, když si mu půjdeš stěžovat. Budeš „za slabocha“. A to Ty určitě nejsi. Uteklo Ti vyznamenání, ale zřejmě není pro Tvůj budoucí život úplně rozhodující.
Nepropadej pesimismu a pořádně se do učení opři. Přece kvůli učiteli nebudeš plakat, za to by to nestálo.
Drž se a vydrž to. Jedno je jasné – za pár let budeš i na tyto nepříjemnosti a na školu vzpomínat s lítostí, že tahle bezstarostná léta jsou nenávratně pryč. Snaž se své mládí prožívat bez pocitu křivdy a ublížení.