štamgast

Co mám dělat?

Dnes a včera se mi v podobný čas (14:30) zpustila krev z pravé nosní dírky a tekla doslova „proudem“ a 15 minut. To samé se mi jednou stalo už v září (ze stejné dírky, ale v jiný čas), a tenkrát jsem to neřešil, bral jsem to jako „rutinní“ záležitost, která se stane všem. Ale teď mám strach, že mám nějakou nemoc, třeba problémy s krevními destičkami. Vím, že se vykrvácet nedá ale přesto. P.S. Do nosu si prstem nešťourám :).
Doplňuji:
Ano, přicházím z práce.

Nejlepší odpověď
Pájo

A co děláte do cca 14:30 hod.?
Je to nejspíše spojeno s nějakou aktivitou..
Nepijete v tu dobu pravidelně kávu, nekončíte pár minut před tím trénink, nějakou jinou fyzickou aktivitu? Nepřicházíte ve 14:20 z práce nebo z venku (do tepla)?.
Trpěl jsem krvácivostí z nosu také… vždy ze stejné nosní dírky.
Spravil to každý den Ascorutin a Celaskon.
Zvýšená krvácivost se může vyskytnout (u jedinců, kteří na to trochu více trpí) na začátku nachlazení, krev se spouští např pár minut po vysmrkání, předklonu, jiné fyzické námaze ap..
Doplňuji:
Pro vlastní klid bych si nechal změřit několikrát krevní tlak (můžete ho mít hraniční až zvýšený)…doktora můžete případně požádat o rozbor krve (když už tam budete – je to při jednom placení), ať zaškrtne i určení krevní skupiny..aspoň ji pak budete vědět ;)

Další odpovědi
Sůwa

Ke krvácení z nosu může dojít i bez příčiny, hlavně nenech krev jen tak vytékat. Dříve se doporučovalo zaklonit hlavu a chladit zátylek, ale lékař nám doporučil silně si zmáčknout nos a chvíli držet. Dá se i použít GELASPON – steriní vstřebatelná želatinová houba. Navštívit lékaře ale jistě neuškodí.
Doplňuji:
Netrpím na to, ale stalo se mi to na ulici, přesně v den, kdy lékaři stávkovali a to důsledně, nikde nikdo. Zachránili mne až v lékárně právě Gelasponem.

pokazdejinak

momentálně krvácení samozřejmě zastavit – tampon do nosu, předklonit a chladit čelo a zátylek… proti krvácení pomáhají tabletky Ascorutin – pozor, jen výjimečně se po nich může vyrazit kopřivka, ale měl by o tom asi vědět doktor
pokud se to zastavení povede, tak nemusíte nikoho honem volat, prostě si dojděte brzy k lékaři…

barnajka

Jak jsi tu otázku doplnil…nespletl ses??
Nechtěl jsi náhodou říct, že přicházíš ze ŠKOLY?
Vždyť zaměstnávání dětí je přece nezákonný, ne?

Ale k tomu tvýmu problému – nevím, nejsem doktor, ale povídá se, že lháří prý mívají různý problémy s nosem…někomu začne nos nadměrně růst (viz Pinochio), jiným se z něj zase spustí krev.
A léčit se to bohužel nedá – to by totiž lhář musel přestat lhát…
Jenže jak tak koukám, lhaní je diagnóza na celej život.

dudu

Těžká rada. Krvácením z nosu trpím už od malička a podobné problémy míval i můj otec, takže to snad může být i dědičné. Kdysi to zašlo až tak daleko, že mně v nemocnici na několik dnů zatamponovali nos. V současné době je u mne krvácení naprosto spolehlivým indigátorem blížící se nemoci. Jakmile se objeví, hlásím manželce holka zlatá něco na mě leze. Většinou je to chřipka nebo angina. Zástavu krve provádím přiložením studeného obkladu na zátylek nebo masáží akupresurního bodu v jamce na zátylku. V krajním případě se obrátím na svého lékaře a je mně předepsán lék s obsahem k-vitaminu.

kick882

běžte k lékaři…