Co mám dělat?

Je mi 14 a s přítelem sme to chtěli skusit jaký to je ale nějak se to zvrtlo a praskl nám kondom jemu je 15..Pokud bych byla těhotná co mám dělat?Mamce bych to vysvětlila ale nechci aby ona a ani můj přítel měli problémy :-( Stalo se to před 4dny.Dá se z toho ještě nějak vycouvat? Pokud ne co by mamku,mě i přítele čekalo?Předem moc děkuju za odpověď

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Tak pokud se to zvrtlo, pak samozřejmě nemusíš být těhotná na 100%. Pokud nebudeš, berte to oba jako varování. Sex je sice hezká věc, ale člověk by si měl včas uvědomit, k čemu slouží a jestli už je zralý na to, aby byl schopný postarat se o případný výsledek.
Pokud těhotná jsi, přijdeš na to během několika následujících týdnů. Tak cca za 10 - 14 dní, pokud se nedostaví menstruace, si můžeš udělat test. Ale pozor!!! Z těhotenství se nedá VYCOUVAT!!! První, co budeš muset udělat, je říct to mamce, možná ještě dříve, než budeš vědět, jestli těhotná jsi nebo ne. Jestli tomu dobře rozumím, ta Tvoje je celkem chápavá, což je obrovské plus.
Pak budeš muset navštívit gynekologa.
Budeš mít v podstatě tři možnosti, interrupci, donosit a postarat se o dítě nebo ho nabídnout k adopci. Já osobně patřím k těm lidem, kteří interrupci považují za vraždu. Navíc s sebou může nést následky zdravotní i psychické. Většina žen, které jdou na portrat si to pak hodně dlouho vyčítá.
Pokud se rozhodneš dítě donosit a nechat si ho, čeká Tě těhotenství, porod a pak samozřejmě péče o dítě, což je docela fuška. A chápu, že ke škole to není zrovna ideální doplněk. V lecěems by Ti mohla máma pomoci, ale i tak to nebude jednoduché.
Přímá adopce, tedy možnost dát dítě k adopci hned po narození, je u nás možná, ale je to hodně složité papírování. Především by to čekalo ani ne tak Tebe a přítele, ale Tvoje rodiče, protože nejsi plnoletá.

Tvého přítele pravděpodobně nečeká nic zásadního, neplnoletí jste oba.

Další odpovědi:

Bronzový

Tak nevím jak chceš vycouvat spermie....:-DDDDDDD To je dobrý vtip. Když je to už 4 dny, tak to je v háji, milá zlatá. To už je pozdě. Hned po styku se dá dát Postiron, do 24 nebo 48 hodin ti může gynekolog předepsat určité prášky, ale po 4 dnech už je vajíčko oplodněný a možná, že už i uhnízděný. Takže můžeš jenom doufat a modlit se, aby jsi do toho hned nevlítla.

Jinak: proč proboha chrápeš s klukem, když jsi ještě pod zákonem???????? Zavinila jsis to sama. Jestli nepřijdeš do jinýho stavu, tak se sexem počkej do 15 a nech si napsat hormonální antikoncepci. Jestli do toho nevletíš, tak budeš mít sakra štěstí. Mladý holky jsou hooooodně plodný. A pak tě čeká buď potrat (a to je teda něco hroznýho) a nebo porod v 15 letech a potom pá pá diskárny, pá pá studování, pá pá svoboda. Pěkně jsis to zavařila. Já to nechápu. To s tím ty mladý nedokážou počkat minimálně do těch 15 let?????????????

Žádný prášek už Ti nepomůže, je pozdě. Taková nezodpovědnost! Proboha, čím všechny ty mladé "dámy" přemýšlíte? Pokud to nevyjde, budeš poznamenaná na celý život, ať už potratem nebo dítětem. Chcete být všichni dospělí, ale dospěle se nechováte. Chcete volnost, demokracii a nevíte co pro to musíte udělat? Jdi za mamkou, rozeberte to. Promluvte si o tom. Když jsi chtěla být dospělou po intimní stránce, měj zodpovědnost a běž si o tom promluvit s nejbližším člověkem v životě - mámou.

Bronzový

Měla jsi urychleně zajít na gynekologii, oni by ti dali prášek "po". Nevím jak se jemnuje. Ještě tam zajdi, třeba to pomůže. Myslím, ale že je malá pravděpodobnost, že jsi těhotná.
Jinak se podívej na mojí otázku o potratech....jak to dopadne.....
Sakra já to fakt nechápu... Jste hrozně nezodpovědní...
Mamku by nečekalo nic, ale s tvým přítelem si nejsem jistá. Asi by ho nějak stíhali, ale co a jak to nevím....
Hodně štěstí, ať to dopadne jakkoliv.

Pokročilý

Tak, situace by to byla složitá,ale zvládnutelná.Za prvé by zde bylo rozhodující,zda by jsi si dítě chtěla ponechat a nebo se podrobit interupci.Pokud budeš opravdu těhotná,okamžitě to sděl rodičům,aby jste měli čas na všechny alternativy a mohli podle toho jednat!!!! Co by čekalo tvojí maminku,jen asi šok a starosti,jak vyřešit tvou situaci ohledně tvého těhotenství.Pro tebe by to bylo psychické vypětí,aby jsi vše ustála,protože ti je pouze 14.let,budeš muset sdělit,s kým jsi otěhotněla a vzhledem k tomu,že tvému milému je už 15.let,byl by za toto trestně odpovědný,ale zde by se poté posuzovalo,zda by tvá máma na něj podala tr. oznámení a nebo by jste to spíše v klidu a tichosti vyřešili,což jsi myslím je přijatelnější způsob,protože vyprávět policistům vše ,jak se událo,zda tě k tomu nenutil či nutil,zda jsi byla schopna rozpoznat o co se jedná atd. , je nepříliš příjemné,ale třeba vůbec těhotná nebudeš a bude vše v pohodě,ale ,jak už jsem ti sdělil,pokud by se tak stalo neváhej ani minutu a vše sděl mamce,aby jste s tím mohli náležitě naložit - ano.jinak hlavu vzhůru nebyla bys první ani poslední,toto se stává,lidi,kteří se mají radí se spolu i milují a věk zde v tom případě asi nikdo neřeší,proto se tím moc netrap a hlavně,, né abys provedla nějakou pitomost,, . hodně štěstí a budu ti držet palce.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.