zednek

Co mám dělat?

co mam dělat kdzž mi zaměstnavatel odmitne dat diety
Doplňuji:
Jinak by mi nedal smlouvu dohodou ale za53

Nejlepší odpověď
jarm

Proč jste podepisoval výplatní list?

Další odpovědi
standa

1. pokud jste byl vyslán na pracovní cestu, která byla delší jak 5 hodin, tak vám NÁROK na „stravné“ vzniká automaticky nezávisle na názoru zaměstnavatele

  • zaměstnavatele písemně vyzvěte, aby vám náhrady poskytnul a nebo zdůvodnuil svůj odmítavý postup

2. přeložte mi prosím větu „Jinak by mi nedal smlouvu dohodou ale za53“ 🙂

Q

Ukončil jste tedy už pracovní poměr dohodou a jedná se o vyrovnání pracovních vztahů? Pokud jste měl nárok na stravné (většinou je na to nějaká interní směrnice a v ní je stanoveno za jakých podmínek – jinak se řídí ZP) doporučuji s bývalým zaměstnavatelem promluvit o Vašem právu na tyto náhrady mzdy a případně kontaktovat pracovní úřad v místě, kde je k dispozici právní poradna zdarma a jistě by Vám s tímto zaměstnavatelem dokázala pomoci. Otázkou zůstává, proč by Vám chtěl zaměstnavatel dát §53, jestli V8m náhodou nezadržuje poměrnou část peněz třeba kvůli nevráceným pomůckám či jiným Vašim závazkům vůči němu.