Co mám dát k vánocům dědovi, když žádného nemám?

Nejlepší odpověď
johana 56

Koupit svíčku, zapálit ji a zavzpomínat.
Nebo se poohlédnout, jestli ve vašem okolí nežije osamělý senior a zajít si s ním třeba jen popovídat…

Další odpovědi
gecco

Tak tohle je jediny pripad, kdy je vhodne i klukovi venovat svicku (a vypominku)…

jpau

Svíčku, věnec s černou stuhou „vzpomínáme“, cokoli…

redy

Jedině čaj a svíčku 🙂

led

1 – Každý mal niekedy „dědu“ aj keď ho nemusel poznať. Venujte mu malú spomienku.
2 – „Adoptujte si na Vianoce "dědu“, veď mnoho starých ľudí trávi svoju jeseň života opustení príbuznými. Urobte niekomu radosť, veď Vianoce sú aj sviatkom priateľstva a ľudského dobra

Dodatok:
Reezo, niekedy dar mrtvym zachráni živých.
Tvrdím to na základe skutočnej udalosti. Šofer diaľkového autobusu pri havárii zastavil rovno pri bráne do cintorína. Cestujúcich náhradný autobus odviezol ale on musel ostať pri svojom havarovanom. Po čase mu došli zásoby. Ale vďaka darom mrtvým, (taký bol zvyk v tej oblasti, mrtvým dávali na nie zbytky, ale riadne pripravené potraviny, ovocie a nápoje) prežil bez újmy na zdraví. Po týždni ho objavili obyvatelia a postarali sa oňho. Nie, nebolo to na Vianoce, ale tento zvyk tam celoročne už stáročia.

marci1

Pokud jsi měla dědu, který se na nás dívá shora, tak vzpomínku a zapal svíčku. 🙂

Šidlo

určite nemáte v rodine normálneho strýka, staršieho bratranca…atd?

alebo milého suseda v pokročilom veku, ktorý neprudí?

anonym

Asi nic,když žádnýho nemáš.
Trošku pomatené,nemyslíš?

zjentek

babičku

Reezo

Proč by jsi obdarovávala mrtvé, když jim to stejně k ničemu nebude?

anonym

zjentek- Myslíte ten okultní román od Boženy Němcové?

led

johana 56, ďakujem za (voľný) preklad do češtiny, možno tomu lepšie porozumejú aj iní.

johana 56

lrd, děkui. Pochopit citlivý přístup k ostatním není zase až tak složité, ikdyž jsou slova psána ve slovenštině, kterou mám ráda stejně jako češtinu.Nebyl úmysl tlumočit,jsem prostě pomalejší.Než jsem odeslala, vaše odpověď již byla vložena.

led

Predsa len som o nejaký ten poludník bližšie k Slnku :)

johana 56

Oprava : ‚Led, děkuji‘ a promiňte, prosím, trestuhodnou zkomoleninu vašeho nicku.Tady jsem byla vyjímečně moc rychlá :)

led

akosi som si to ani nevšimla

Agneta

Máte ho v mrazáku?:DDD

redy

Agneta fůj :DDDDD