scratcher92

Co mají všichni proti Rusku?

Po krizi na Ukrajině vidím na každém serveru samou kritiku Ruska. Mě by zajímalo, co všichni proti Rusku mají. Pořád v něm vidí SSSR nebo něco jiného?

Nejlepší odpověď
www

S tímto národem mají ať už svoje, nebo historicky podložené zkušenosti. Dnes je doba taková, že politický vývoj v této zemi může znamenat minimálně ekonomický dopad pro většinu dalších zemí této planety.
Doplňuji:
Osobně jsem zažil jen okupaci 68, ale na upřesnění odpovědi použiji rčení mé babičky, když mně vyprávěla o 2. světové válce:
„Napřed jsme si tady říkali ‚mrtvé Němec, dobré Němec‘. No a pak přišli Rusi..to ti ani rači vykládat nebudu“.
A ono se zase tolik v mentalitě toho národa dodnes nezměnilo.
Názor

Další odpovědi
quentos

ono to je spíš tak, že všichni vidí: obrovský stát proti malému, a tak co ten malý proti němu asi tak zmůže. Jenže pravda je trochu jinde, Rusko tam skutečně má co dělat.

Emefej

Možná je to proto, že si řada lidí ještě pamatuje negativní zkušenosti s Rusy.

mosoj

Souhlas. Neobjektivní štvaní jedné strany proti druhé. Vůbec se to neliší od staré komunistické propagandy. Otázkou zůstává zda za tím opravdu není snaha válku rozpoutat.
Doplňuji:
Jinak to co píšeš není pravda. Většina lidí Rusku fandí a to i v Americe !!! Tento týden vyšla statistika z USA . 60% Američanů je proti zásahu na Ukrajině a proti sankcím vůči Rusku.

mandat

Nevím. Asi jsou zblblí EU propagandou.

mrblackwell

Jsou roztahovační a okolní státy s nima mají špatné historické zkušenosti.Rusové mají na svědomí 10 miliónů mrtvých ukrajinců.není se co divit,že Ukrajinci nechtějí nic mít s Rusákama společného.

http://www.you­tube.com/watch?v=oW­m_BWZBjPc

Nuk nuk

Pokud má nějaký národ historicky negativní zkušenost s jiným národem, logicky to vyvolává jistou averzi. Netýká se to jen vztahu Čechů k Rusům, zeptej se třeba Francouzů, jak moc mají v lásce Angličany :)
Tato averze se obvykle projevuje jen jistým popichováním, ale jakmile dojde k nějaké vážnější situaci, jako je třeba právě Ukrajinská krize, averze se také vyostří.
Česká zkušenost s Rusy je poněkud citlivá záležitost. Jejich snaha ovládnout půlku Evropy včetně tehdejšího Československa vyvrcholila invazí v srpnu 1968, při které vojáci Rudé armády stříleli z tanků do davů civilistů (ano, nebyli to etnicky jen Rusové, ale Rudé armádě bylo veleno z Moskvy). Češi to dodnes vnímají jako zradu. Po roce 1968 tu navíc RA měla své vojenské kolonie a de facto Československo okupovala, ačkoliv to bylo s požehnáním naší tehdejší vlády.

Ukrajina teď hledá svou cestu ke svobodě a nezávislosti na Rusku, Rusko na to nějak reaguje a v Češích to automaticky vyvolává asociaci na jejich historické události a bohužel probouzí onu averzi. Ukrajina je nám navíc historicky i kulturně přeci jen o něco bližší.
Ano, Češi mají sklon vidět v Rusku přímého nástupce SSSR a pan Putin to svým chováním vůči ostatním postsovětským zemím jen podtrhuje.

Jinak osobně a obecně, já proti Rusku nic nemám. Ruské umění a kultura jsou velmi osobité a zajímavé. Ruštinu jsem nezapoměla a mám jí velice ráda. Mám mezi Rusy několik velmi dobrých přátel. Nicméně ruská politika vůči ostatním zemím mi tu pomyslnou kudlu v kapse otevírá také.
Doplňuji:
Ovšem co se té politiky k okolí a ostatním týče, v tom není Rusko jediné. Prostě mi vadí nadřazenost některých národů, ale nejen Rusů.

Mirdas

Je to dlouhodobá zkušenost s národem, který nemá prakticky žádnou úctu k jakékoliv dohodě, hranici ani lidskému životu.
Stačí se podívat kolik skupin organizovaného zločinu působí po světě a čím jsou nechvalně proslaveni.

Zřejmě žiji v podivném kraji, kde okupaci Ukrajiny odsuzují všichni a nedůvěra tomuto rozstahujícímu se národu rozhodně není bezdůvodná.
Zřejmě patříme k těm 40 % co tu agresi neschvaluje!

da ny

http://www.czechfre­epress.cz/svet-kolem-nas/paul-craig-roberts-ti-hlupaci-z-washingtonu-a-ukrajina.html

Shady

může za to invaze v roce 89. U mladých je to spíš tím, že jsou odkojenci propagandy, kdy se jim odmalička cpe že USA jsou skvělé a Rusko je čisté zlo.Taky se tvrdí že komunismus je zlo a kapitalismus je super a tak podobně…

Kelt

Kdybys byla starší, tak bys věděla a pamatovala si, že cokoli udělal Sovětský svaz, to bylo tady svaté a co udělali Američané nebo západ, bylo špatné. Takže jsme se vlastně otočili a posloucháme druhou stranu. Opět je vidět, že nás chce někdo ovlivnit a vnutit nám svoje názory. Čí chleba jíš, toho píseň zpívej.

led

Bežný ľudový názor:
„Ak majú proti Rusku niečo politikovia a médiá, asi je to naozaj pravda. My "malí ľudia, neznalí svetovej politiky“ sa určite mýlime. Preto budeme spievať pieseň, ktorú nám títo múdri politici a médiá hrajú.„
Ak prejavím iný názor, ako "bežný ľudový názor“, môžem mať pravdu, nemôže byť môj prejav dokonca trestný?
Majú naozaj „všichni“ niečo proti Rusku? Nemajú, a ani nemajú „na každém serveru samou kritiku Ruska“

ptáč

Putin si vzal nazpět jen to co Rusku vždy patřilo a sám o tom nerozhodl. Rozhodli se obyvatelé Krymu v referendu a ti nejsou Putin. Jen mne udivuje jak vehementně obhajujete Ukrajinské okupanty kteří nás v roce 1968 okupovali svým vojskem, tehdy ve spolku se SSSR Ukrajinských vojáků zde bylo asi 150 000 a Rusů jen 50 000 Zbytek byli Tataři a jiné národnosti tehdy ve spolku se SSSR. Dále to byla Německá a Polská vojska. Kdyby jste byl korektní, nazval by jste je všechny okupanty.

http://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/americ­ko-rusky-spor-je-vazny-iss-muze-vubec-poprve-osiret/r~2343f0­3cbb2611e38e490025900fe­a04/v~diskuse/

scratcher92

Čtu tady, že tady hodně lidí píše o roztahovačnosti a vraždění Ukrajinců. Ti by měli vědět, že to byli Sověti a Sovětský svaz. A mezi tím a Ruskem je rozdíl větší než si kdo myslí. Za SSSR vládli komunisti, bolševici a generální tajemnící KSSS, pro které bylo vraždění nepohodlných normální. Teď je Rusko formálně demokratická federace a komunismus padl. A Rusové (ne Sověti) se do zahraničních věcí vměšují co nejméně, ale někteří to nedokážou pochopit a pořád spojují Rusko se Sovětským Svazem.

www

quentos, ke tvé odpovědi: tak to by mohli chtít zpět i Aljašku!

quentos

shady: nemáte na mysli v roce 68…?

scratcher92

Já si myslím, že jednají v zájmu svých krajanů. Nikdo nedokáže zapřít, že na Krymu Rusové tvoří +75% obyvatelstva. A mimo to, Krym patříl do Chruščovovy dohody Ruské SFSR. V Krymu proběhly svobodné volby a nebyly tam žádné velké nepokoje a nikdo neumřel. Ale v Kyjevě bylo mrtvých snad přes 90, ale to byla „demokracie“. Jak to můžou všichni přehlížet?

mosoj

Ne jednají ve svém oprávněném zájmu a to své ochrany proti státům, které by je nejraději vyhladily atomovkou. Kdyby to bylo tak jednoduché ! Naštěstí není.
Komunistické heslo " kdo není s námi je proti nám" sedí západu jako prdel na hrnec.

Emefej

Kdyby je někdo chtěl zničit atomovkou, tak už by to dávno udělal v době, kdy Rusové jěště žádnou neměli. Kecy jak v RP za studené války, nebo to máš z vlastní hlavy?

huxa

A ty zase přehlížíš, že Krym není stát, ale část Ukrajiny. Pokud by se chtělo Slezko přidat k Polsku, také by se to muselo schválit v Praze a ne pouze referendem ve Slezsku.
Pokud u nás v nějaké vesnici bude 75% cikánů, udělají referendum, přidá se daná vesnice například k Bulharsku? Toto je hloupost.