Avatar uživatele
anonym

co mají v občanském průkazu napsané homosexuálové po zrušení registrovaného partnerství?

Zajímalo by mě, co mají v občance napsáno homosexuálové v kolonce „rodinný stav“ poté, co se rozvedou, tedy jejich partnerství bude soudem zrušeno.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, ten který je, terry, VampGirl, fcoop, bolak, Adri .. před 4524 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Zajímavá otázka, já to nevím, ale domnívám se, že vzhledem k tomu, že po uzavření partnerství je v OP zapsáno v kolonce stav: „partner“, tak pak když jsou rozvedeni se tam prostě už nic nepíše. Myslím tím, že v kolonce je opět uvedeno svobodný/svobodná.

Také by tam mohlo být uvedeno,,„bez partnera“ 🙂,,no to asi ne. Ráda si počkám na odpověď.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bolak

jsou chvíle kdy lituju že sem hetero, palec navíc by se šiknul

připojuji se ke kropítku a čekám též…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Adri ..

Připojuji s k ostatním. :) ale doporučuji si přečíst odkaz :)

Zdroj: http://www.pe­nize.cz/18061-rodinny-stav-registrovane-partnerstvi

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Taky nevím a taky čekám 🙂.
A taky si myslím, že s příchodem nových typů OP tam již ani rod.stav být nemusí uveden.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Po dlouhém pátrání jsem zjistil : bude tam napsáno – zánik partnerství

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Ono také záleží kdo co je.Když někdo dělá tátu tak asi rozveden a ten kdo mámu tak asi rozvedená.Také ale raději počkám na správnou odpověd.:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Neviem, aké máte občanky v ČR.
Na Slovensku máme
„Občiansky preukaz ID Card“ a tam tá položka vôbec nie je, len celé meno, pohlavie, narodenie, adresa.
Takže u nás to majú bez problémov…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

Já to taky nevím, ale rozšířím dotaz : Co je napsáno v OP, když jeden z registrovaných partnerů zemře – vdovec/vdova? Má nárok na vdovecký/vdovský důchod? Při vypořádání pozůstalosti tento právní nárok je, jako by byli manželé.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek