co mají v občanském průkazu napsané homosexuálové po zrušení registrovaného partnerství?

Zajímalo by mě, co mají v občance napsáno homosexuálové v kolonce „rodinný stav“ poté, co se rozvedou, tedy jejich partnerství bude soudem zrušeno.

Nejlepší odpověď
kropitko

Zajímavá otázka, já to nevím, ale domnívám se, že vzhledem k tomu, že po uzavření partnerství je v OP zapsáno v kolonce stav: „partner“, tak pak když jsou rozvedeni se tam prostě už nic nepíše. Myslím tím, že v kolonce je opět uvedeno svobodný/svobodná.

Také by tam mohlo být uvedeno,,„bez partnera“ 🙂,,no to asi ne. Ráda si počkám na odpověď.

Další odpovědi
bolak

jsou chvíle kdy lituju že sem hetero, palec navíc by se šiknul

připojuji se ke kropítku a čekám též…

Adri ..

Připojuji s k ostatním. :) ale doporučuji si přečíst odkaz :)

Zdroj: http://www.pe­nize.cz/18061-rodinny-stav-registrovane-partnerstvi

terry

Taky nevím a taky čekám 🙂.
A taky si myslím, že s příchodem nových typů OP tam již ani rod.stav být nemusí uveden.

Drap

Po dlouhém pátrání jsem zjistil : bude tam napsáno – zánik partnerství

ten který je

Ono také záleží kdo co je.Když někdo dělá tátu tak asi rozveden a ten kdo mámu tak asi rozvedená.Také ale raději počkám na správnou odpověd.:-)

led

Neviem, aké máte občanky v ČR.
Na Slovensku máme
„Občiansky preukaz ID Card“ a tam tá položka vôbec nie je, len celé meno, pohlavie, narodenie, adresa.
Takže u nás to majú bez problémov…

Sůwa

Já to taky nevím, ale rozšířím dotaz : Co je napsáno v OP, když jeden z registrovaných partnerů zemře – vdovec/vdova? Má nárok na vdovecký/vdovský důchod? Při vypořádání pozůstalosti tento právní nárok je, jako by byli manželé.