CJNERO

Co mají společného fašismus (nacismus) a komunismus?

Alespon 5 příkladů…

Nejlepší odpověď
annas

Už jste se ptal, vložila jsem vám příkladů šest.

Společné znaky:
TOTALITARISMUS

monopolní ofiální ideologie, která si činí nárok na neomylnost
budování „nové společnosti“
jediná vládnoucí politická strana
státní(stranická) kontrola nad hospodářským životem
monopol na hromadné sdělovací prostředky
rozsáhlá politická kontrola obyvatelstva
masivní využívání represivních prostředků

Z dokumentu Fašismus a komunismus

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-maji-spolecneho-fasismus-nacismus-a-komunismus

Další odpovědi
anonym

teoreticky:
fašizmus je snaha o zjednotenie (latinsky fascio – zjednotenie, zväzok prútov).
komunizmus je snaha o spoločenské zriadenie, kde si sú všetci rovní (jednoducho povedané).

prakticky:
obe idee zlyhali na ľudskej túžbe po moci.

Fienir

moc společného nemají. Fašismus je vraždící ideologie, zatímco komunismus byl zneužit k vraždění.