jjj123456789

Co mají společného chachaři a chazaři?

Nejlepší odpověď
annas

Viz v závěru odpovědi.

1. Chazaři byli původně kočovný, později polokočovný turkický národ nejasného původu, který obýval střední Asii.
http://www.pal­ba.cz/viewtopic­.php?t=3072

2. Okáč skalní = Chazara briseis
--

Chachaři

  1. ostravsky chlapi
  2. argot – kdysi muži, kteří žili na okraji společnosti, kriminálníci stejně jako (pražský pepík nebo brněnský plotňák.
  3. policejní výraz – pachatel z Ostravska.

SNČ. Jinak V. Machek uvádi, že plvod není jasný, objevuje se asi v r. 1934. V polštině chachar = tulák. Možná od německého Haher = kat.

Národ Chazarů – – název pochází z altajských jazyků. Xazar z hypotetického * Qasar odráží Turkic kořenový qaz- („k toulání, toulat se“)

http://en.wiki­pedia.org/wiki/Kha­zars

I když v polštině chachar označuje tuláka, základ pro Chazara je rovněž od toulat, takže možná přes němčinu, jak uvádí Machek, se výraz dostal do polštiny,. Odtud pak na Ostravsko.

Další odpovědi
Nazdar Bazar

Asi tolik jako kozel a kotel.