jjj123456789

Co mají Pohlreich a Paulus proti smaženmu sýru?

Je v tom fakt, že to není ze Západu, a tak je nutné to potupit a poplivat, nebo i něco jiného?

Nejlepší odpověď
anonym

Ono to ve skutečnosti je původně recept ze „západu“, jen se ho zmocnili tvořiví, kreativní
a škudliví hospodští kuchaři (dnešní Babici a Hrušky) a upravili k nepoznání směrem ke dnu od původního pokrmu.

A úplně nejhorší varianta je to, co se už jako „smažák“ kupuje v supermarketech
k dosmažení doma.

Další odpovědi
Awe

Souhlas s mowla…Jinak já osobně smažený sýr nejím.Když už si ho udělám tak to musí být ze sýru a ne „sýru“.Řikejte si každý co chcete ale já prostě eidam do huby nevemu.Zkuste si udělat smažák třeba z masdamu,ementálu či jiného vám oblíbeného.Já zkoušel naposledy udělat z Gran Moravia a byl to neskutečný zážitek.Kvalitní sýr se dá jíst bez příloh.Eidam jaký znáte 30% se nedá žrát ani s přílohou

anonym

Proti smaženému sýru snad ani nic…
😉
Ale proti ´zvyku´ některých českých kuchařů

  • nacpat sýr ke všemu možnému, i když se tím ´znehodnotí´ hlavní surovina (maso)
  • nacpat všude ten nejlevnější druh sýra (např. eidam namísto parmezánu)

Nemyslím, že důvodem je „to není ze Západu, a tak je nutné to potupit a poplivat“, ale to, že jde o kulinářské barbarství.

mojitek

o Paulusovi tohle nevím,ale Pohlreich smažák nesnáší.On ale taky nesnáší banán v jakékoliv podobě… Myslím že smažák z eidamu nicmoc,to je fakt(eidam jako takový je celkem perverzní napodobenina sýru.Ale dá se udělat samozřejmě i z jiného sýru.Jinak cpát všude eidam -na maso-atd at už strohaný nebo plátky je opravdu úchylka.
Doplňuji:
předsmažený smažák jako polotovar -no dejme tomu,ale hustý je,že si tohle kolikrát nechávaj zavážet i kuchaři do restaurací z gastrovelko­obchodu..

www

Pořady o vaření sleduji a pokud vím, tak oběma protagonistům vadí pouze to, že se tato česká klasika nabízí třeba v ‚italské kuchyni‘, poněvadž tam jednoduše nepatří.

Lamalam

Opravdu není ze západu? Co třeba fromage frit.

Emefej

A kdo říká, že smažený sýr není ze západu?