petka

Co mají Obamovi za psa?

Slysela jsem,ze dcera americkeho prezidenta Baraka Obamy ma alergii na psy,a tudiz si poridili nejakeho protialergenniho psa.Co je to za rasu a jak vypada?

Nejlepší odpověď
ivca11

Jedná se o PORTUGALSKÉHO VODNÍHO PSA. Tato rasa patří k jedněm z nejstarších plemen. Podle některých tvrzení by měl být údajně zaladarelem všech vodních psů i retrívrů. U portugalského vodního psa existují dva druhy srsti: WAVY- chlupy jsou vlnité a dlouhé, spíše měkké s mírnou září; a CURLY – chlupy jsou kratší, spíše kompaktní, válečkovité kudrliny, hustě spojené a poněkud bez lesku.

Barva může být bílá, černá nebo hnědá s bílými znaky nebo bez. Portugalci požadují u psů se znaky max. 30% bílé. V USA je běžné, pokud je tento požadavek značně překročen. Bílá srst se nepovažuje za albinismus, pokud jsou nos, ústa a víčka černá. U tmavých barev se objevuje prokvétání bílou srstí v různé intenzitě. Srst je velmi hustá, kryje celé tělo rovnoměrně, vyjma podpaží a slabin, kde je srst řidší. Srst nemá podsadu a svojí podstatou připomíná lidské vlasy. Chlupy jim neustále dorůstají. Portugalský vodní pes nelíná.

Pro výstavní účely se srst upravuje do lvího střihu. Stříhá se celá zadní polovina těla až po přibližně poslední žeberní oblouk. Ocas se vystříhá do cca 2/3 jeho délky. Také na čenichu se srst zkracuje. Při stříhání na výstavu je lepší nechat zhruba 3 mm srsti, protože zachováme tzv. moaré, tj. tenkou vrstvu srsti. Pes pak nevypadá jako stažený z kůže. Případně můžeme ostříhat na 1 mm cca týden před výstavou. Úprava, ač to nevypadá, je celkem jednoduchá a zvládne ji i začátečník. V USA oblíbený retriever střih, není v zemích FCI povolen. U tohoto střihu se srst zkracuje rovnoměrně po celém těle „do tvaru retrievera“. Česání by mělo být pravidelné alespoň 2–3× týdně. Je nutné pravidelně vytrhávat hustou srst ze zvukovodu, kvůli nebezpečí zánětu.
Portugalský vodní pes skutečně dostává svému jménu a je náruživým plavcem a potápěčem. Je to pes živý a plný energie, vášnivý a neúnavný. Samozřejmostí je minimálně správná výchova a pevná ruka. Porti uvítá jakoukoliv činnost a zábavu, kterou pro něj vymyslíte. Nemá rád nudu a dlouhodobou samotu. V tomto případě si určitě najde činnost k zábavě sám. Vpravdě většinou originální a ne vždy k velké libosti majitele. Můžete s ním běhat, plavat, vyžívat se ve sportech, jako je caniscross, bikejorging, skijorging, dogtreking a jiné. Můžete se věnovat sportovní kynologii, tzn. obrana, poslušnost, stopy, nebo také záchranářské činnosti či loveckému výcviku. Porti vášnivě rádi aportují, mají skvělý zrak a čich. Možnost vyřádit se a uplatnit svůj temperament a rychlost při agility, případně flybalu, přivítají s nadšením. Přestože je tento pes živel, je mu vrozena jemnost a něžnost a velmi miluje děti. Pro tuto povahovou vlastnost se uplatňuje v canisterapii. Prostě – je to všestranný pes.

Zdroj: http://www.psi-kocky.cz/psi/por­tugalsky_vodni_pes_me­dailon_plemene