Co mají dělat studenti co neuspěli u maturit? Upřednostní je úřad práce mezi uchazeči o zaměstnání?

Přihlásí se na Úřad práce, ten jím práci nedá protože mají jen základní vzdělání, protože zaměstnavatel by takového člověka ani nechtěl.

Prakticky něco umí (pokud neruply z odborného předmětu), ale jen nemají papír, že něco umí a co dělat, když zaměstnavatele nezajímá co umí, jen chce papír, že to umí.

Zařadí úřad práce takové poststudenty, mezi lidi hůře zaměstnatelné a dá jím nějakou práci přednostně, když už nezačali život nejlépe ??

Nejlepší odpověď
terry

Z jakého důvodu by měli být upřednostněni???

Měli se víc učit nebo jim to měli rodiče náležitě vysvětlit.

Zaměstnavatele stejně budou zajímat výsledky a ne nějaké upřednostnění.

A…na ÚP navíc nejsou žádná lukrativní místa, ale jen ta o která je minimální zájem.

Další odpovědi
jmhad

Vaše otázka vychází z mylné představy,že Vám ÚP najde nějakou práci.ÚP Vás sice vezme do evidence či do statistiky,bude za Vás platit sociální a zdravotní pojištění a to je vše.Na podporu nárok nemáte.Bude Vám dále sice nabízet některá místa odpovídající Vaší kvalifikaci,tj některé pomocné práce,úklid a pod. a po dvou měsících Vás zařadí na věřejněprospěšné práce,tj metení ulic, hrabání trávy a pod.Pak Vám může nabídnout rekvalifikaci.Tu berte,protože to je jediná možnost,jak v takové situaci získat nějakou kvalifiakci.Ale práci jako takovou si musí hledat každý sám.

Nanoon

Jo, tak nabízí se třeba pomocný dělník, nebo při troše šikovnosti zedník, dělník někde u pásu, balič, číšník, neopovrhoval bych řidičem. Nebo se zkus zařídit podle toho, co te baví, když umíš třeba šít, malovat, zpívat, opravovat počítače, prostě co umíš. Není to jednoduché, ale zkusil bych to.

lexx

upřednostní ? důvod ? a jak k tomu příjdou VŠ s praxí, živitelé rodin co dřepěj měsíce na pracáku bez vyhlídky na zaměstnání ? přemýšlej trochu…vyzkoušej rekvalifikaci, ÚP Ti poradí.