Michal Kole

Co mají dělat lidé v práci, když musí měnit každý týden silné heslo (h9C4gk922C), psát si jej nesmí a nepamatují si jej?

Odpovědi
avel3

použít foťák v mobilu. =))))))))))))­))))))))))

ale ne… mohli by použít mnemotechnickou pomůcku. Třeba písničku, kde jsou i čísla a zároveň první písmena slov… třeba „byla celá bíla jako jawa 250“ ( bcbjj250), nebo nějakou lidovku, či básničku a pod…
Doplňuji:
ad drap
ta změna zaměstnání mně taky napadla… =))))

casey

ja pouzivam na hesla aplikaci eWallet a kolega freewarovy keepass.
Na servery pouzivame podobna hesla, menime kazde 3 mesice. Ovsem na ruzne servery jsou jina, takze si je zacinam pamatovat az, kdyz se blizi jejich vymena.

venkovan

No, možná to chce častěji chodit plavat do horského potoka. Bublající voda přes kameny prokysličí pokožku a tkáně.
Varianta taky je, tedy pokud si oni nesmí heslo sami psát, tak aby jim ho napsal někdo jiný.
A v neposlední řadě, když nesmím psát – tak je taky zakázáno namluvit si ho do záznamníku?

Portadi

Pokud jde o hesla do webových služeb, tak alternativní metodou může být služba, která poskytne takzvané cloud SSO. Tím se používání hesel výrazně zjednoduší. Děláme to například v Portadi právě pro pracovní týmy a firmy, více na www.portadi.com.