Co má udělat řidič, pokud mu přes cestu za silného větru spadne strom a zablokuje komplet silnici, a co dělat dále?

Vracet se nevyplatí a bylo by to třeba obrovská zajížďka. Je to mega strom, takže žádné zvedání jako Arnold v Komandu, jak nosil na ramenu celej ten obří kmen, jak kdyby byl z papíru.

Pokud má náhodou v autě motorovku, tak se může pustit do práce? Nebo musí prvně někam volat a oznámit to?
Co se má dít dále? Čeká, až někdo přijede a strom odstraní? Rožřeže?
Nebo se kvůli tomu musí vracet a silnice se pak celá uzavře v nejbližších odbočkách, než se strom přesune mimo vozovku?

Nejlepší odpověď
Kepler

Sám řidič, i kdyby měl pilu, tak s tím nic nenadělá. Volal bych policii a ti by už zařídili ostatní. Pokud se nedá vrátit, pak nezbude než čekat. Já bych se ale vrátil, i kdyby to znamenalo 100 km objížďku. Čekat na někoho jako trubka by mě fakt nebavilo.

Další odpovědi
dubraro

Zavolat policii, obrátit se a objet to. Odstranění (které budou pravděpodobně dělat hasiči) bude trvat několik hodin.

Určitě bych sám nesnažil velký strom rozřezat, i kdybych náhodou měl pilu. Musí se to umět, naříznutý strom se může vymrštit a zavalit tě nebo zabít.

cukrar

Vždy bude záležet na momentální situaci, páč každá je trošku jiná.
Asi bych zavolal hasiče, pak se otočil a odjel jinudy. Určitě se to vyplatí. Když máte motorovku a umíte to s ní, tak si proříznete cestu a odjedete. určitě Vám i někdo pomůže, páč tam nebudete sám.