Co má tento blues machér v levej ruce?

Díky za koment.
http://www.mo­jevideo.sk/vi­deo/24648/amster­damsky_slide_(hu­dobnik_z_ulice)­.html
Dříve se hrálo a možná i nyní hraje jako na tomto videu hrdlem lahve,to je pak svělá ,muzika
.

Nejlepší odpověď
anonym

Slide guitar nebo bottleneck guitar (bottleneck = angl. hrdlo flašky) je osobitý styl hry na kytaru. Odlišnost tohoto způsobu hry spočívá v klouzání (slide) předmětů z různých materiálů po strunách kytary. Nejčastěji se používá tzv. slide, což je předmět ve tvaru roury, který se nasadí na prst ruky, která mačká struny. Slide se vyrábí hlavně z kovu (oceli nebo bronzu), ale někteří kytaristi používají výhradně skleněný nebo keramický slide. Při hře pomocí slidu se struny nepřitlačují k pražcům, slide se na nich jen přidržuje a posouvá se po strunách; výsledkem je tak plynulý přechod mezi jednotlivými tóny, který je normálním stylem hry nedosažitelný. Existuje vícero možných stylů hry technikou slide, ale hlavní rozdíl mezi nimi není ani tak v odlišném výsledku, jako spíš v odlišném stylu hry.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Slide_guitar

Další odpovědi
quentos

Samba: to jsem chtěl přesně odpovědět taky, jenže když si vygooglíte slide, tak ten vypadá uplně jinak :{/>

briketka10

Samba má pravdu

můj přítel kytarista měl ten kovový prst a hrál na
něm na kytaru já mu sama darovala k narozkám 😁
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Slide_guitar

anonym

quentos
Já bych se tak rychle zas neuměla vyžvejknout, asi by nikdo nepochopil, kdybych napsala, že je to ten bazmeg, co se s ním šmejdí po strunách 🙂 Táta to měl doma, znám to od malička 🙂

anonym

Jugar
ano, hraje se s čím se dá, a všechno má svůj osobitý zvuk… sklo, kov, všechno zní jinak