Seznam.cz

Co má společného vrátnice s píchačkou?

Nejlepší odpověď
Drap

Kontrolní lístek či karta / takzvaná píchačka/ se na vrátnici vkládala do hodin, kde se zmáčkla páka /píchlo se/ a tím se označil na kartě čas příchodu a odchodu do zaměstnání.

Další odpovědi
marci1

Ve vrátnici se kdysi píchalo ( píchačkou ve strojku hodin )! 🙂

postcd

většinou se kontroluje vstup a výstup z podniku u vrátnice. takže zařízení pro záznam vstupu a odchodu pracovníka bývají tam

led

Pichačka tj.zariadenie na označenie času zasunutia zamestnaneckej karty do zariadenia, čím sa na ňu zapísal čas príchodu, alebo odchodu zamestnanca z pracoviska.
Tieto „hodiny“ prevažne stáli na vrátnici.
Doplňuji:
dnes takáto pichačka jestvuje vo forme elektronickej karty, prípadne čipového kľúča, kde sa nezaznamenáva len čas pobytu ale aj ďalšie „zamestnanecké/náv­števné“ informácie

Hlada

S píchačkou nic. S píchačkama.