MonkeyKing

Co má společného Thákurova ulice s Thákurem?

Já v tom teda nic nevidím..

Nejlepší odpověď
annas

To, že nejen v Praze je Thákurova ulice, souvisí s tíim, že Thákur navštívil tehdejší Československo. Byl dvakrát v Praze. Poprvé v roce 1921 zde měl tři přednášky. Jednu z nich navštívil i skladatel Leoš Janáček, v němž zanechal bengálský umělec tak hluboký dojem, že na motivy jeho básně zkomponoval skladbu pro mužský sbor Potulný šílenec. Podruhé přijel Thákur roku 1926 na pozvání Karla Čapka coby předsedy československého PEN klub.

150. výročí Thákurova narození už připomnělo indické velvyslanectví v Praze dvěma koncerty vážné hudby.

http://www.ty­den.cz/rubriky/kul­tura/umeni/v-karolinu-zacala-vystava-pokrokoveho-umelce-thakura_249181.html

Navíc je to slavná osobnost, nositel Nobelovy ceny.

Další odpovědi
Lucijej

Ulice se běžně pojmenovávají po významných lidech, ale to ještě nemusí nutně znamemenat, že konkrétní ulice má něco společného s daným člověkem.
Např. Ulice Boženy Němcové je poměrně častá, ale to neznamená, že Božka v každé ulici bydlela nebo něco podobného.

jpau

Myslím že někde poblíž žil, dokonce mám i pocit že má v přihlehlém parčíku hlavu 🙂.