IQ tykve

Co má společného echo (ozvěna) s výrazem : dát někomu echo ?! To mu mám dát ozvěnu ?!

Nejlepší odpověď
annas

Echó – je v řecké mytologii horská nymfa, oreada, která byla proměněna v ozvěnu. Je totožná s bohyní Ozvěnou ve slovanské mytologii.
.
Hořem se pomalu ztrácela, až z ní zbyl jenom hlas, který v horách, lesích i propastech opakuje jako ozvěna, co zaslechne od lidí.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ech%C3%B3

Dát někomu echo – přeneseně – hovorově = dát někomu znamení, návěští, upozornění, varování; nebo naopak dostat od někoho echo … ;

Slyšíme informaci stejně jako bylo slyšet ozvěnu (hlas Echó), tedy znamení toho, že je něco či někdo nablízko…

Další odpovědi
Pepa88

Dej echo = dej ozvěnu = ozvi se mi…

„Až to doděláte, dejte echo…“ Používám to absolutně běžně a nepřijde mi na tom cokoli zvláštního :)