Katusa

Co má obsahovat seznam literatury v závěrečné práci?

Dávají se tam veškeré knihy nastudované, i dkyž nepřinesly ždný poznatek k danému tématu a nejsou tudíž citované v textu, nebo pouze knihy přímo použité pro tvorbu textu a tudíž citované? Děkuji…

Nejlepší odpověď
annas

Samozřejmě uvádíte tu literaturu, kterou jste využila.Ale podrobnosti o členění atd. v odkazu.
Seznam použité literatury:
Seznam literatury by měl obsahovat všechny zdroje, které autor při psaní práce využil. V seznamu literatury se tak může objevit odborná literatura, denní tisk, rozhovory, odkazy na internetové stránky či elektronické dokumenty apod. Seznam použité literatury je vždy řazen abecedně, a to dle příjmení autorů. Pokud dokument nemá autora, pak je vložen do seznamu literatury abecedně, a to podle svého názvu. Seznam literatury není vhodné rozdělovat na knihy, články apod. Vhodné je oddělit elektronické zdroje, resp. seznam webových stránek, s nimiž autor pracoval. Fulltextové elektronické dokumenty se uvádějí do seznamu literatury a jako místo vydání je uvedeno plné znění internetové stránky. Více k seznamu použité literatury níže. Při použití elektronických databází (JSTOR, EbscoHost apod.) odkazujete k reálně existujícímu časopisu, z něhož pochází text, nikoliv k webové stránce, na níž jste dokument nalezli. V případě, že dokument není stránkován, pak do seznamu literatury uvedete „nestránkováno“ (stejně postupujete při uvádění data vydání – tj. „nedatováno“)

.http://www.go­ogle.cz/url?sa=t&rct=j­&q=&esrc=s&sou­rce=web&cd=1&sqi=2&ved=0­CCwQFjAA&url=http%3A%2F­%2Fwww.kap.zcu­.cz%2Findex.php%3Fsou­bor_id%3D436&e­i=2me7UK3eG-r34QS-1oGoAw&usg=AF­QjCNEvfnuNKpSDy­PyzfbY75CmNN46i­4Q

Další odpovědi
Michal Kole

Každá škola si může stanovit svoje požadavky

Obecně platí: Autor, název knihy, vydavatel, pořadí vydání, rok vydání či opravného dotisku, ISBN, stránka ze kteréje citováno, označení odstavce je-li značeno.

Četl jsem i názor, že fotka obálky či komentář na zadní je už prý porušení autorského zákona – užití cizího díla – autora grafika obálky či text komentátora, protože nevíš jak to mají smluvně s nakladatelstvím

Conchus

To vám to nevysvětlili?