Pipka

Co má mít ostraha majetku a osob u sebe?

co má mít ostraha majetku a osob u sebe při výkonu služby na svou obranu,co je povoleno a co je povinné pokud strážíte objekt i v noci?

Nejlepší odpověď
klumprt

Soukromá ostraha může mít cokoli, co je legální pro jakéhokoli jiného občana, tedy až střelnou zbraň, pokud je držitelem patřičných oprávnění.
Ze zákona povinné není nic. Ale myslím, že by se šikla aspoň baterka a telefon 🙂

Další odpovědi
JájsemRaibek

Ostraha není veřejný činitel a tudíž vystupuje jako běžný občan. Může mít pouta, může mít slzný plyn, obušek atd., ale smí jej použít jen na svou obranu v mezích zákona jako každý jiný občan. Pokud má zbrojní průkaz, může mít i zbraň, rovněž její použití jen v mezích zákona jako běžný občan. Ochranka není policie!

briketka10

Žádná pouta, ani slzný plyn ani obušek. V případech ohrožení se
vždy volá Policie, Požárníci a První pomoc to je zásada a mají tato
čísla vyvěšená na čitelném místě.

Nošení zbraně podléhá zákonu o Zbraních a střelivu. Smluvně musí být zakotveno, že ostraha je vykonávána se zbraní + popsán typ zbraně, důvod
a způsob jejího použití v případě narušení prostoru. Strážný musí mít u sebe zbrojní průkaz, průkaz zbraně, musí být poučen o použití zbraně, musí mít 1× za rok podepsáno absolvování poučení o bezpečnosti práce, musí být uzavřena smlouva o vzájemné informovanosti v oblasti BOZP a rizicích mezi klientem a SBS. Strážný musí prokázat ovládání zbraně při praktické střelbě. Doporučujeme prostudovat Zákoník práce a Zákon o zbraních a střelivu.

Já zbraň nenosila, jen baterku a čip, kterým jsem značila místa, aby
měl zaměstnavatel kontrolu, že jsme tudy procházeli v noci i přes den
po parkovišti, potom se vrátila do recepce ke kameře. Byl tam vysoký
plot a já se nebála ta místa s čipy byla označena.

lexx

uniformu s logem společnosti a služební legitimaci za účelem ověření totožnosti

briketka10

Tak ženy – znáte mě, že neovládám moc ČJ, jako Vy
dvě snad mou mluvnici na této stránce omluvíte :)

briketka10

Ten odkaz jsem vložit chtěla, ale psaní v něm se týká práce
v té organizaci i když se to týká opravdu nošení zbraně, tak
jsem ho raději nevložila, ale zkopírovala.

ivzez

Kopíovaný text patří do uvozovek.

annas

Briketka tentokrát zapomněla na odkaz.

http://www.kpkbcr­.cz/poradna/sou­kroma-zbran-strazneho-ve-sluzbe

setapouch

JájsemRaibek palec nedostane, protože má v odpovědi nepřesnost. Může použít vše dostupné i pro ochranu života, zdraví a majetku jiných, ne pouze svého.