Mildo

Co ma marnu tepelnu kapacitu 45,72 co je ktomu najblizsie???? DIK

Doplňuji:
45,72KJ – Kilo Jaule

Nejlepší odpověď
arygnoc

To zaváňa nejakou mimozemštinou.
Z bežný ch látok má najväčšiu „tepelnú kapacitu“ voda – 4 180 J.K-1.kg-1.
Látka s vyše 11násobkom tejto hodnoty – skúšam si to predstaviť (ako že by na Merkúre či Venuši mohla existovať miesto vody). (bavíme sa o látkach pri normálnom tlaku)

Alebo niekto špatne napísal nielen desatinnú čiarku, ale i celé číslo.

Další odpovědi
bolak

To sem teda sám zvědavej. Co já pamatuju tak v tabulkách byla vždycky na prvním místě voda a ta měla 4,2.

Ale jestli ses náhodou nesek v počtech, protože 0,457 má třeba ocel…

Mildo

Nesekol som sa vyslo my to takto aj ucitelka povedala ze to mam dobre a nemoze to by 45,72 nie KJ ale kJ ???len viem ze v tomto ma voda 4,18

Mildo

Nesekol som sa vyslo my to takto aj ucitelka povedala ze to mam dobre a nemoze to by 45,72 nie KJ ale kJ ???len viem ze v tomto ma voda 4,18