TJ

co ma la promenade des anglais spolocne s anglicanmi?

Odpovědi
Scalex

V době, kdy ještě ta oblast u moře nebyla obydlená (druhá polovina osmnáctého století), tam jezdili bohatí angličané na rekreaci a pro svoji potřebu tam vybudovali promenádu, po které by se mohli kolem moře pohodlně procházet. Proto se to původně jmenovalo Camin deis Anglés (místním nářečím „Anglická cesta“), později to bylo přejmenováno na čistě spisovné francouzské La Promenade des Anglais.

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Pro­menade_des_An­glais