pizlicka

Co má kamarád delat, pokud se chce rozejit s pritelkyní, ktera ma trvaly pobyt v jeho bytě, ale nechce z něj odejít?

přece jen je jeho přitelkyne uz skoro pět let.

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Vyzvat ji k opuštění bytu, stanovit ji přiměřenou lhůtu na vystěhování, pokud neodejde dobrovolně, tak ji vyhodit a vyměnit zámek, poté ji tr.pobyt zrušit.

Předpokládám, že spolu žádnou smlouvu o bydlení nemají, pokud náhodou mají, musí postupovat podle smlouvy.

Další odpovědi
ivzez

Nebudete-li v dotazech uvádět všechny informace,
neobdržíte adekvátní odpovědi.

—————————
Reaguji i na diskuzi:

Má-li kamarád trochu cti, měl by dar
vrátit, sbalit si věci a odstěhovat se.
(Cokoliv jiného jej vyjde dráž.)

Bude-li se snažit dárkyni z darovaného bytu „vystrnadit“,
poskytne dárkyni důvod k odvolání daru (rozchod sám
o sobě by ještě důvodem být nemusel).

——
PS:
Nebylo by lepší si najít normální kamarády a známé?

Funna

proč se neustále oháníš trvalým pobytem…už jsme ti nejednou psali, že ten nedává absolutně žádná práva k bydlení…pokud je byt opravdu jeho (v diskuzi píšeš něco úplně jiného) tak stačí, když jí postaví kufry přede dveře a vymění zámek…že je jeho přítelkyne 5 let je sice hezké, ale to jí právo na bydlení nedává!

pizlicka

invez- brzdi s tím souzením s kym ja se přátelím.udelali to sice darovací smlouvou,ale její pohnutka byla chránit samu sebe,aby po rozvodu nemusela vyplácet manžela.kamarad tím nic neziskal,jen odsouzeni od okolí,mimocho­dem,rozejit se chteji oba.

zzzlatokopka

to že byt darovala je naprosto jíná situac e a doporučuji zajít za právníkem, ten pravděpodobně najde kličku, jak ji byt vrátí:-)

pizlicka

a když mu byt darovala darovaci smlouvou,aniz by si tam ona nechala dat vecne bremeno,muze i tak po ni chtit,aby z bytu odešla??

zzzlatokopka

může chtít aby odešla a ona může chtít dar vrátit:-) podle nového obč. se říká „odvolat dar“
http://www.me­sec.cz/clanky/kdy-jak-a-proc-muzete-prijit-o-dar-podle-noveho-obcanskeho-zakoniku/

pizlicka

to je důvod odvolani daru,pokud se dva rozejdou???prece kvůli rozchodu nebudou zit pod jednou strechou.