Co lze ještě udělat se zaschlým lepidlem v tubě?

Chtěl jsem nalepit známku na dopis, ale po prvním zajásání z nalezení lepisla v tubě (Klasická tuba Pritt stick za 19Kč) na mě po otevření uzávěru vykouknul zbytek lepidla, tak si říkám fajn jde se na to. Bohužel lepidlo je už ztvrdlé. Někdo jej asi nechal dlouho otevřené. Není moje, takže přesně nevím. Nedá se nějak ještě dát do lepícího stavu? Napadá mě třeba vykuchat ten zbytek ztvrlého lepidla a dát na talířek strčit na chvili do mikrovlnky? Třeba by to ztratilo tvrdost a opět lepilo? Nechce se mi kvůli tomu do města, protože poštovní schránku mám kousek od domu. A olizovat známku nebudu, prostě je mi to proti srsti a kdoví co bych si za sajrajt olíznul na jazyk. Izolepou přilepená známka by taky nebyla dobrou vizitkou. Nebo se zatvrdlým lepidlem se už nic dělat nedá a rovnou vyhodit? Trochu škoda.

Nejlepší odpověď
Drap

Lepidlo by mělo povolit pomocí vody. Známku neni třeba olizovat, navlhříš ji houbičkou.

anonym

Drap: Super tip s tou houbičkou :) Už jdu na to, jen mě ještě zajímá zda-li je jedno navlhčím-li to studenou nebo teplou vodou? Je to jedno? Nebo jedna z variant třeba zajistí, že známka bude delší dobu lepit?

anonym

Hokus pokus – studenou to drží fest, takže to nechám.

Drap

Je to jedno