Co lze dělat s botami, aby nesmrděly ? Když už smrdí, jak ten smrad eliminovat?

Nejlepší odpověď
annas

Podobná otázka a odpovědi – viz

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-ponozky-smrdi

Další odpovědi
anonym

Zacla bych od nohou. ! 🙂
Postup : Myt nohy mydlem , i mezi prsty .. poradne osusit , nedavat mokre nohy do ponozek .. pak jsou spreje na nohy i na obuv. Striknete si na chodidla a pak spec. sprejem i do boty. 🙂

  • iv-

Doplňuji:
P.S. Veskere tenisky i znackove peru v pracce.

hanulka11

Když už smrdí jsou opravdu asi na vyhození. Kup si nové a dbej na hygienu jak nohou tak střídání obuvi a péči o obuv – různé spreje proti pocení jak na nohy tak do obuvi zamezí tomu zápachu a je nutné nechat obuv dobře vyvětrat. Je jasné pokud jsi v obuvi celý den, že se noha zpotí. Vystříkej nech na větratelném místě a druhý den použij jinou obuv- střídej ji.

http://www.mo­jemaminka.cz/cz-detail-550329-boots-pohlcovac-pachu-z-obuvi.html
Doplňuji:
já peru značkové i neznačkové v pračce a nezničily se nikdy

Deli

Tak především udržovat své nohy v čistotě a zdraví. Tedy žádné plísně atd. Právě plísně a bakterie způsobují onen zápach.
Dále to chce bavlněné ponožky (žádné umělé vlákno).
A boty z přírodních materiálů, prodyšné a přiměřené počasí a teplotě.
Dále je dobré mokré boty sušit uvnitř s novinovým papírem, skladovat je na prodyšném místě a případně je pravidelně vystříkat sprejem s přidaným stříbrem – koupíte v obuvi, pomáhá.

anonym

  1. Otázka zde už byla.
  2. Když už chceš používat cizí slova (eliminovat), bylo by záhodno nejdříve zvládnout češtinu (nesmrděly).
  3. Není to poněkud zvláštní, že mnohé otázky anonymů mají shodnou IP adresu s někým, kdo zde obdržel BAN?

baghira

Začít si mýt nohy denně (a denně měnit ponožky), nejen v sobotu :) – to navazuju na jinou anonymní otázku :D

No a pak jsou různé přípravky, na nohy i do bot.

arygnoc

vím, co je voda a používám ji, dokonce i ty srandičky, co jsou v koupelně (mýdlo).

ale – nohy prostě smrdí (když jste v práci, jaksi se ne vždy dá odskočit si umýt nohy, převléct ponožky, potažmo vyměnit obuv.

takže – zápach, byť nemilý, prostě k nohám patří, s tím se nic nenadělá.

smradlavé boty, bohužel, jenom vyhodit.
a koupit si nové, ale kvalitní (ne u Vietnamců).

osobně mám pracovní obuv ve více exemplářích, střídám je – smradlavou obuv prostě nechám vyvětrat i několik dní, uschnout (od potu) a pak ji zase používám.