huxa

Co lidem vadí na homosexuálech?

Chápu, že někoho mohou pohoršovat metrosexuálové, ale v čem někomu vadí například kamarád, který si po dvou letech kamarádství s vámi najde přítele? Proč se s ním někdo poté přestane bavit, začne se na něj dívat jinak, víceméně jako na nějakou „zrůdu“?

Nejlepší odpověď
Hlada

Ona obecně každá menšinová vlastnost je chápána většinou negativně a platí to nejen u lidí. Homosexualita je navíc úchylka v poměrně citlivé oblasti. Myslím, že je u nás homosexualita celkem tolerována. Např. mnozí umělci jsou homosexuálové a kvůli jejich orientaci nikdo nesnižuje jejich výkony. Myslím, že víc vadí to, když homosexuálové dávají svou úchylku okázale najevo a dožadují se práv patřících normálním heterosexuálům. Je to totéž, jakoby se slabozrací cítili diskriminovaní tím, že nemohou pilotovat stíhačku.

Další odpovědi
gecco

Obvykle je ´za tím´ nízké sebevědomí a z něj plynoucí potřeba patřit ´k davu´, k většině. U někoho může hrát roli i nejistota ohledně vlastní sexuální orientace.
___
Mně osobně vadí homosexuálové pouze tehdy (kluci), projevují vtěrný zájem o mne…
😉

Nerevarin

Řekl bych, že většina lidí to moc neřeší. Problém to bývá třeba na malých městech a je pravda, že spousta lidí si z nich dělá srandu. Ale byť to není moc vhodné, tak to ve většině případech není myšleno nenávistně, nebo zle. A myslím si, že lidem nevadí homosexuálové do té doby, dokud na sebe neupozorňují a nepředvádějí se. Je mi jedno, pokud je někdo homosexuál. Ale pokud ze sebe dělá něco extra a dává to najevo velmi zšenštilým chováním, nebo přehnanou módou, tak to už mi trochu vadí. ALe jinak je to samozřejmě věc, za kterou nemohou a sám znám několik homosexuálů a jsou to v jádru normální lidé.
Doplňuji:
Hlada: Řekl jsi to naprosto přesně.

zzzlatokopka

Lidem vadí nejspíš to, že jsou „jiní“ pokud se to o něm dozví až po letech kamarádství, cítí se tak nějak podvedeni.

Mi homosexuálové nevadí, jediné co mi na některých vadí je, že tu homosexualitu vyloženě vystavují, mnohdy i velmi hlučně, hrají si na hysterické ženy a to mi vře krev v žíle, tohle je podle mého názooru trapné a poškozuje to ty ostatní pohodové homosexuály.

Vadí mi nemakačemka co pobírají dávky, k těm mám odpor.

ReHu

Neházej všechny do jednoho pytle.
Každému nevadí.
V každé skupině lidí je zastoupeno vícero názorů i způsobů jednání.

arygnoc

na samotných pupušoch mi nevadí nič – pokiaľ si ma nevšínajú.

vadí mi, že ľudia do roku 1990 považovaní za chorých (17. 5. 1990 bola homosexualita vyňatá z medzinárodnej klasifikácie chorôb Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) – http://co-to-je.sk/_homose­xualita ) majú zrazu napr. možnosť adoptovať a vychovávať deti.
vadí mi ich verejné prezentovanie svojej orientácie – ja tiež nikde nevykrikujem, že som normálny, ich intímny život je proti prírode a zvrátený (PRETO to bola choroba).

takže pokiaľ sa neprezentujú ako homosexuáli, ale ako ľudia, je všetko ok, ale mám pocit, že ich život sa práve točí iba oolo toho sexu a to najmä vlastného a k tomu verejne prezentovaného.

sú proste fuj, pripadajú mi >nečistí<.
ale to je iba môj názor.

;-Q

anonym

Já nevím, co maj proti nim jiní, já nic, jsou to normální lidi, jen ty jejich průvody, to bouřlivé zviditelňování mi občas pije krev, ale myslím, že to se týká spíš těch mladších ročníků, jinak ať se berou, ať si adoptují děti, ať žijí jako heteráci, nevidím rozdíl, to jen idiotství, zabedněnost a zloba některých heteráků jim ničí život

anonym

Nemůže za to nízké sebevědomí ani nejistota ohledně vlastní sexuální orientace. Naopak, homofobové si jsou velmi dobře jistí svou orientací :'D

Jde pouze o společnost, která vytváří své normy a hodnoty. V devadesátých letech si lidé u nás mysleli, že je homosexualita nemoc, dnes již ne. Určitě to není tím, že se celému národu posilnilo sebevědomí a všichni si uvědomili svou sexualitu, takže jim homosexuálové přestali vadit.

Za všechno může společnost a touha člověka nevyčnívat-zapadat, být přijímán (volovina, že?) To máš třeba tak, když ti v Německu řeknou, ať jdeš střílet Židy za Říši, tak jdeš, protože všichni tvoji kamarádi jdou také, tak je ti to blbý zůstat doma. Nebo když si všichni založí Facebook, a pak svorně prohlašují, že lidé bez FB nemají život. Hlavně nezůstat pozadu.

Šidlo

homosexualita je asi taká úchylka ako ľaváctvo…aj to WHO zrušila ako chorobu v 80.rokoch..­....a čo?

byť ľavákom je biologicky nevýhodné, ale má to aj kladné stránky.....lepšie prepojené hemisféry
byť homosexuálom je teoreticky tiež nevýhodné, ale ak je to aj medzi zvieratami, nejaký význam to má…(minimálne poistka pred premnožením)…inak by už všetky vymreli.....ono, evolúcia si s úchylkami poradí veľmi rýchlo…milión rokov, a je fuč! napr. netopiere sú dosť homosexuálne, a stále tu sú…dlhšie než človek…papajú muchy akoby nič

ono, každá menšina, (nielen homosexuáli ó, nie), má v ostblocku peklo…(čo ten problém s heavymetalovým festivalom?)..môžem potvrdiť…okrem menšiny psychopatov…tí sú tu za idoly a vládcov…ale to je ,,normálne, správne a vhodné a rožky budú preto lacnejšie"

ale, čo sa budem rozčuľovať nad národom, kde 50% verí konšpiráciám

anonym

Je to proti přírodě zvláště u mužů,ale když je žena/holka bi lze to považovat za smyslnou vášeň.
Doplňuji:
BalotaGuy -homofobie není nemoc,ale pouze jen obrácená karma?dobrý!

Mrs.Styles

Nechápu lidi, kterým to vadí. Mně to přijde normální. Láska je láska a podle mě je jedno jestli to je laska mezi opačným nebo stejným pohlavím.
Většinou to ale někteří lidé srovnávají s pedofílií, zoofílií atd..což nechápu, protože homosexualové nikomu neubližují. Nejsem jedna z nich, ale myslím si, že si zaslouží stejná práva jako my hetero lidi.

ten který je

Mě vadí hlavně lidé,kteří vyvíjejí nátlak na většinovou společnost,aby měla majorita někoho ráda.

arygnoc

@šidlo:

„homosexualita je asi taká úchylka ako ľaváctvo“

a pchá vám ľavák tú ruku do niektorého telesného otvoru?

;-Q