Mahoney

Co konkrétně znamená zkratka WC?

Vím že WC znamená toalety, ale myslím co to znamená konkrétně, doslovně
Doplňuji:
Už jsem to našel – Water closet

Nejlepší odpověď
quentos

našel jste to správně.
Češi si to vykládají ještě po svém – třeba od slova „wychcat“ ;{)>

anonym

Opakuješ starou otázku, nehledě k tomu, že stačilo juknout do wiki.
• Splachovací záchod – anglicky water closet, tj. „vodní záchod“, nástupce suchého záchodu
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-pise-zrovna-zkratka-wc