leporela22

Co konkrétně vyjadřuje v angličtině příčestí minulé?

Vím, že je to shoda podmětu s přísudkem. Ale nikdy jsem to v angličtině nepoužil. A ani nevím jak. Když například přeložím větu. „On byl doma“ tak stejně napíšu „he was at home.“ ale shoda tady je, tak jak to že tam nemá „been“?

Nejlepší odpověď
quentos

Máš v tom příliš velkej guláš, než aby mělo cenu něco vysvětlovat. Nejdřív to nastuduj z učebnice.
S nějakou shodou přísudku s podmětem to nemá vůbec nic společného. Příčestí minulé vyjadřuje pasivum a tvoří se pomocí něj perfektum (předpřítomný čas) a plusquamperfektum (předminulý čas).

Další odpovědi
pusinka50

Pohledej na internetu. Třeba tady je toho dost, i když učebnice je učebnice:

http://www.gram­mar.cz/