nighe

Co když v dvouměsíční výpovědní lhůtě omarodim?

Pokud dám v práci výpoveď a běží mi dvouměsíční lhůta a ve výpovědní lhůtě omarodim. Musím si naddělat dny, které jsem marodila? Nebo mi po uplynutí dvou měsíců končí prac. poměr?

Nejlepší odpověď
ivzez

Zaměstnání může klidně skončit v době nemoci.

Dá-li výpověď zaměstnanec,
nemoc se do výpovědní doby nijak nepromítne.
Zaměstnání skončí uplynutím výpovědní doby.

Bude-li nemoc trvat dále, bude trvat nárok na nemocenské (nikoliv
však na náhradu mzdy od zaměstnavatele). Podklady pro výplatu
nemocenského bude předávat bývalému zaměstnavateli.

  • ––––––––

Rigormortis pravděpodobně míní zákaz výpovědi ze strany zaměstnavatele
v ochranné době (např. v době nemoci), který se na tento případ nevztahuje.

Zákaz výpovědi se navíc vztahuje jenom na některé
výpovědní důvody (např. nadbytečnost).

Další odpovědi
rigormortis

Pracovní poměr nesmí být ukončen během nemoci…ovšem první den po nemoci, pokud neschopnost končí až po výpovědní lhůtě.
Nadpracování není nutné.
Doplňuji:
Ivsez má pravdu…v zákoníku jsem našel pouze zvláštní věc při výpovědi dohodou, jinak žádná zmínka o prodloužení.