Reflux CZ

Co bych mnel dělat když učitel / učitelka ví ze jeho milacek ma tahak?

Co když učitel / učitelka ví ze jeho milacek ma tahak.a já kamarad ji okřikneme at ten tahak schová.
A učitelka to ingnoruje a okrikne nas co si to dovolujeme něco říkat na jeho miláčka.
Co bych mnel dělat? Ředitelka? Vyrikat si to se spolužačkou ( miláčkem).neřeknu kdyby mnela tahak párkrát ale ona má ho na každou hodinu a je to velmi nespravedlivé když si máme vybírat střední školy s dobrými prumery .

Odpovědi
9of8

Pokud jsi opravdu její kamarád, tak by ti na prvním místě nemuselo vadit, že má tahák.
To je přece její věc, dělání naschválů, tzv. „podávání si kamarádky“ jsou přeci hrozně dětinské způsoby, jak něco řěšit.

Chápal bych tu situaci v případě, že máte taháky také a učitelka vám za to dá kouli a té tvé kamarádce ne, pak je to opravdu nespravedlivé. Ale pokud to učitelka přechází, pak vám nic nebrání dělat si taháky také.

Rozhodně nic nevyřešíš nějakým bonzováním a podobně. Kdybych tam byl jako učitel a ty jsi se snažil některého z kamarádů nebo kamarádek „odhalit jako podvodníka“ tím, že ho v hodině okřikneš, tak poslední věc, co bych jako učitel udělal, by bylo potrestání toho podvodníka, protože to se mezi kamarády prostě nedělá.

V každém případě jí stejně nic nedokážeš. Když pošleš ředitelku na kontrolu, tak se všichni budou chovat uplně jinak a pochybuju, že něco takového vůbec ředitel/ředitelka budou chtít řešit.

Na závěr bych asi jen dodal… Nechte lidi žít 🙂

Rosie5

Pokud ti to vadí což asi ano, když je to nespravedlivé tak bych to řešila s ředitelkou, která by měla přijít na hospitaci a zhodnotit jak se učitelka chová..a žáci v hodině…

ivzez

Řešit s třídním učitelem a s vedením školy.
Ale to musí rodiče, nikoliv žáci sami.

Možnost, kterou uvádí Kura, sice existuje,
ale podle mne není „košer“.

Chcete-li, aby spolužačka jednala poctivě,
nemůže na to jít nekorektně.
Doplňuji:

  • ––––––

Věnuješ-li čas „zabitý“ zadáváním podobných otázek učení,
zlepšíš svůj prospěch i bez taháků …

Nevíteto?

Starat se o sebe? (nepoužívala jsem taháky kdyby něco). Jenom nechápu, kde se v tobě bere ta energie řešit zrovna tohle jednání. Neříkám, kdyby tím škodila někomu jinému, ale ona škodí jenom sama sobě. Bude to jen její problém, když pak nebude zvládat střední a neudělá jí, ne tvůj. Proč ti to vlastně vadí? Já byla tolikrát svědkem jak někdo podvádí a nikdy mě nenapadlo to řešit. Brala jsem to jako jejich vlastní selhání vůči sobě.

Nevíteto?

Kura: A jinak v pořádku? Přijde ti někoho týrat daleko přijatelnější, než podvádět ve školním testu? Neříkám, že něco z toho je správně. Ale když si máš vybrat co je horší, vážně si myslíš že používat tahák?